عملیات احداث مدرسه ۱۵ کلاسه مشارکتی در شهر گرمدره شهرستان کرج

۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۱ کد : ۳۳۵۱ اخبار و رویداد
نیکوکار البرزی روز دوشنبه در آیینی با حضور مردم و مسوولان، مشارکت در ساخت یک مدرسه ۱۵ کلاسه را در گرمدره ناحیه یک کرج آغاز کرد.
عملیات احداث مدرسه ۱۵ کلاسه مشارکتی در شهر گرمدره شهرستان کرج

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز، آئین مراسم کلنگ زنی مدرسه خیری مشارکتی 16 کلاسه در شهر گرمدره کرج برگزار شد.

محمد دلاوریان مدیرکل نوسازی مدارس استان البرز بیان داشتند : خیّر نیک اندیش، دکتر فرهاد نگهبان این مدرسه را در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۴۰۰ مترمربع و با زیربنای یک هزار و ۹۰۰ مترمربع در چهار طبقه با مشارکت اعتبارات دولتی احداث می‌کند. این پروژه با اعتباری بالغ بر۶۰ میلیارد ریال ظرف یکسال احداث و در اختیار دانش آموزان ابتدایی قرار می‌گیرد.

مدیرکل نوسازی مدارس البرز در این آئین ضمن قدردانی از همت والای خیّرین ، اظهار داشت: در دین مبین اسلام سفارش فراوان به کارهای خیر شده است و خیّرین مدرسه ساز در این سال ها ثابت کرده‌اند که ایثارگر عرصه تعلیم و تربیت هستند.

محمد دلاوریان تصریح کرد: تامین فضاهای آموزشی یکی از نیازهای اصلی این ناحیه به دلیل مهاجرت پذیری است.

خیّرین مدرسه‌ساز در ساخت فضاهای آموزشی این استان کارنامه موفق و بی‌نظیری دارند که این حرکت معنوی آنان قابل‌ تحسین است.

حضور خیّرین در امر ساخت مدرسه در سال جاری از رشد خوبی برخوردار بوده که لازم است در استان از خدمات شایسته مجمع خیرین و اعضای آن تقدیر به عمل آید.

وی یادآورشد: برای پیشبرد اهداف آموزش ‌و پرورش در استان البرز که جمعیت میانگین دانش‌آموزی آن از میانگین کشوری پیشی گرفته است و کلاس‌های درس پرتراکم دارد باید چاره‌اندیشی کرد و این در صورتی است که استان البرز سالانه با 120000 نفر دانش آموز ورودی مواجه است که سالانه 400 کلاس درس نیازمند است.

ایشان خاطر نشان شدند در دهه فجر امسال 9 پروژه آموزشی در دست افتتاح داریم که 7 پروژه آن خیری می‌باشد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد که ۵۵ هزار نفر آن در مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک کرج تحصیل می‌کند.

کلید واژه ها: 15 کلاسه نگهبان مشارکتی


نظر شما :