محمدمهدی ارمغان

ساخت مدرسه برای شادی روح پدر و مادر
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۷ کد : ۴۳۷۰ زندگینامه خیرین مدرسه ساز
محمدمهدی ارمغان، خیری است که از شهرستان قزوین برخاسته و به نام پدر و مادرش و برای شادی روح آنها، دست به کار خیر شده است. معتقد است هر کار خیری که به مردم جامعه بینش دهد، در اولویت کارها قرار دارد. مطلبی که در پی می آید خلاصه ای از گفت وگوی مفصل ما با این خیر مدرسه ساز است.
محمدمهدی ارمغان

سال 1323 در شهرستان قزوین متولد شدم. لیسانسم را در رشته اقتصاد گرفتم و در بانک ملی به عنوان کارمند مشغول به کار شدم و پس از آن نیز به کار آزاد پرداختم. این روزها هم رئیس مجمع خیرانم. درس خواندن در رشته اقتصاد، شاید کمی هم مرا اقتصادی بارآورد! سالها به زحماتی که پدر و مادرم برایم کشیدند، می اندیشیدم و وظیفه خود می دانستم اگر مجالی بیابم، با نتیجه یک کار نیک، روح آنها را شاد کنم.

کار خیر مدرسه سازی به گمانم در قبال زحمات آنها نوعی ادای دین و انجام وظیفه است. بنابراین ساخت مدرسه را در استان قزوین، هدیه ای برای روح آن بزرگواران دانستم. مدارسی که ساخته شده مزین به نام آنهاست و از این حیث به گمانم روح پرفتوح آنها از من راضی و خشنود است هنگامی که مدرسه ساخته شد و برای بازدید و افتتاح به آنجا رفتم، در خلسه ای دلچسب و به یادماندنی احساس کردم که مورد لطف پدر و مادرم قرار گرفته ام. به گمانم موفقیت هر کس رهین دعای خیر والدینش است. پس از مدرسه سازی در بسیاری ابعاد و زوایا و سویه های زندگی که امید به موفقیت نداشتم، روی خوشبختی دیدم و نیک بختی نصیبم شد. اگر بخواهم کار خیر انجام دهم، بی شک، باز هم مدرسه سازی را انتخاب خواهم کرد.

برای توسعه و پایداری همه سویه کشور لاجرم باید از آموزش و پرورش شروع کرد. به گمانم هر هزینه ای که در آموزش و پرورش صرف شود، صرفاً هزینه نیست، بلکه اگر به شکل کلان به آن بنگریم سرمایه گذاری بنیادین به حساب می آید. اگر مردم و فرزندان جامعه ای با آموزش و پرورش رشد کنند، در سایه توسعه، نقایص کنار میرود.

گاهی با خود میاندیشم که اگر مجلس شورای اسلامی بخواهد از حیث تأثیرگذاری و آینده نگری بلند مدت، بودجه ای مصوب کند، باید فقط نیمی از بودجه سالانه را به آموزش و پرورش اختصاص دهد. با اختصاص بودجه به این بخش بسیاری از آسیب ها و مشکلات مانند بزهکاری ها و نقائص موجود به فرض حتی در حوزه دارو و درمان هم مرتفع خواهد شد.

اگر بخواهم جمله ای در گوش تک تک دانش آموزانی که در مدرسه خیریه مان درس می خوانند بگویم، با صدای رسا و روشن خواهم گفت تا جایی که توان دارید تحصیل کنید. بخوانید و بنویسید. تنها آروزی من این است که کشوری آباد داشته باشیم. آباد از هر حیث و از هر سو و این مهم صرفاً با درس خواندن میسر است. به نظرم با مدرسه سازی پیش از هر کاری، روح پدر و مادرم را شاد کرده ام و در یک کلام آنها نیز از عملکردم رضایت کامل دارند.

کلید واژه ها: محمدمهدی ارمغان زندگینامه خیرین مدرسه ساز


نظر شما :