رونمایی از سامانه مهر مدرسه با حضور وزیر آموزش و پرورش

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۶ کد : ۴۶۳۶ اخبار ستاد مرکزی
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه خوب است دانش‌آموزان ما در کنار آموزش علوم و ریاضی بیاموزند که در امور اجتماعی‌شان سهیم باشند گفت: سامانه مهر مدرسه را طراحی کردیم و هدفمان این است با کمک خیران، همه مردم ایران را به همکاری در امر خیر مدرسه‌سازی دعوت کنیم.
رونمایی از سامانه مهر مدرسه با حضور وزیر آموزش و پرورش

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، محسن حاجی میرزائی در مراسم رونمایی از سامانه توسعه مشارکت های مردمی برای توسعه فضاهای آموزشی (مهر مدرسه) که عصر روز چهارشنبه 24 اردیبهشت1399 با حضور مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس و جمعی از خیرین مدرسه ساز برگزار شد، خطاب به خیرین اظهار کرد: جلسلت با شما یکی از مهم ترین جلساتی که در آن حضور پیدا می کنم و به آن غبطه می خورم، امیدوارم این شور و شوق مثال زدنی روز به روز شکوفاتر شود.

وی با اشاره به اینکه نیاز ما به خیرین صرفا نیاز مالی نیست، بیان کرد: آنچه که خیرین برای ما به ارمغان آوردند این است کارشان جز جدایی ناپذیر از نظام تعلیم و تربیت و کمک به آن است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مامور هستیم که نشان دهیم چگونه جامعه عزتمند باشد و یکی از راه های رسیدن به آن تمرین همدلی و احساس مسئولیت است.

حاجی میرزائی بیان کرد: دانش آموز از این رهگذر می‌آموزد که چگونه شرافتمند زندگی کند و روی پای خودش بایستد، در واقع خیرین در این مسیر پا گذاشتند و سعی دارند با تمرین همدلی این سرمایه را افزایش دهند.

او افزود: سامانه ای که امروز افتتاح شد در جهت تقویت سرمایه اجتماعی است، هدفمان این است که به کمک خیرین این سفره را گسترده تر و همه مردم کشورمان را به همکاری دعوت کنیم. 

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: مهم نیست هرکسی چقدر کمک می‌کند اما مهم این است که همه کمک کنند، دانش آموزان هم در کنار آموزش ریاضی و علوم باید بیاموزند در امور اجتماعی شریک شوند.

حاجی میرزائی گفت: زکات هر محتوایی که یک فرد از پایه اول ابتدایی آموزش دیده تا پایان دوره تحصیلات این است که آجری را روی آجر بگذارد تا وضع فضای آموزشی بهتر شود. 

او ادامه داد: در حادثه کرونا همه دنیا در برابر پرسش‌هایی قرار گرفتند که باید به آن پاسخ می دادند، کشور ما هم با قرار داشتن در شرایط سخت تحریمی در این مسابقه جهانی سخت قرار گرفت و با حس همنوایی و همکاری ملت کارهای بزرگی انجام شد که با این مشارکت صمیمانه آنها قصه‌های زیادی گفته خواهد شد.

حاجی میرزایی گفت: در جامعه ما فرهنگ مطالبه گری شکل گرفته است، این موضوع به نظام مدیریت کشور برای اصلاح آن کمک می‌کند اما مردم باید از خود این سوال را بپرسند که خودشان چه سهمی در جامعه دارند.

در این آئین، عملکرد سامانه مهر مدرسه که امکان کمک خیرین با هر اندازه سرمایه، مشارکت در پروژه‌های نیمه کاره، ثبت درخواست یا اهدای زمین و مستغلات در آن وجود دارد، تشریح  شد همچنین اکبر ابراهیمی خیر مدرسه‌ساز برای ساخت یک مدرسه در سیستان و بلوچستان از طریق این سامانه پیش قدم شد و اولین کمک را در مهر مدرسه ثبت کرد.

در این مراسم که خیرین حقیقی و حقوقی حضور داشتند، به ارائه نظرات و پیشنهادهایی برای بهبود روند مدرسه سازی و توسعه مشارکت های مردمی پرداختند، از جمله این پیشنهادات نواختن زنگ خیرین در مدارس برای آشنایی دانش آموزان با فرهنگ کار خیر بود.

کلید واژه ها: مهر مدرسه رونمایی سامانه مهر مدرسه


نظر شما :