محمود بستانی

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۱ کد : ۴۶۹۴ زندگینامه خیرین مدرسه ساز
محمود بستانی، لیسانس امور تربیتی، بازنشسته آموزش و پرورش و جانباز ۵۵درصد جنگ تحمیلی است. اصالت یزدی دارد، اما ساکن زاهدان است. او مدرسه سازی را جهاد میداند؛ جهادی همچون دفاع مقدس. گپ کوتاه اما خواندنی با او را از دست ندهید.
محمود بستانی

پیش زمینه ذهنی مدرسه سازی از جوانی با من بود. منتها آن موقع اوضاع کشور، اولویت های دیگری را مطرح می کرد. زمان جنگ تحمیلی بود و واجب ترین کار حضور در جبهه و دفاع از کشور و انقلا ب. با وجود یکه سال 62 خدمت سرباز یام تمام شده بود، تا سال 67 در مناطق جنگی بودم. با اینکه 4 بار مجروح شدم همین که کمی بهبود پیدا می کردم و سرپا می شدم به جبهه باز می گشتم. فضای معنوی جبهه چه برای من و چه برای دیگر رزمندگان جذابیت فوق العاده ای داشت. پس از قطعنامه، آتش بس و پایان جنگ، جاییکه تا حدودی همان رنگ و بوی جبهه را داشت و فضای ایثار و انسانیت را تداعی می کرد، عرصه مدرسه سازی بود. از همین رو به سوی این میدان شتافتم.
حس فوق العاده ای که واقعاً مرا منقلب می کند، فضل الهی است که شامل حالم شد. در ابتدای کار مدرس هسازی نگرانی تأمین هزین هها را داشتم، ولی خدا کمک کرد و پول هرمرحله ای جور شد. یکبار پاداش 30 سال خدمتم واریز شد. ی کبار ارث رسید و خلاصه توانستم از عهده تمام هزین ههای ساخت یک مدرسه و تکمیل تمام قسم تهای آن برآیم. به دلیل همین اتفاقات، روز افتتاح مدرسه حس عجیبی داشتم. خدا نخواست شرمنده بچه ها شوم. لطف او بود که توانستم به کودکان این سرزمین خدمت کنم.

از صمیم قلب آرزو م یکنم هرچه زودتر فضای آموزشی مورد نیاز کشور تأمین شود. اگر این اتفاق یک روز هم زودتر بیفتد آثار مثبت بیشتری خواهد داشت. همچنان که برای ایمن سازی مدارس نیز یک روز هم یک روز است. اگر حتی یک روز زودتر مدارس مورد نیاز تأمین شود، ای بسا یک دانش آموز از محرومیت تحصیلی نجات یابد و اگر همه مدارس کشور یک روز دیرتر ایمن سازی شوند، شایدخدای ناکرده در همان یک روز اتفاق ناگواری بیفتد. با این حال تا زمانی که چنین نیازی وجود دارد دوست دارم بتوانم مفید باشم و به این کار با عشق ادامه بدهم.

کلید واژه ها: محمود بستانی زندگینامه خیرین مدرسه ساز


نظر شما :