اهدای نشان سفیر مدرسه ساز به علی اصغر مجرد بازیکن بجنوردی تیم ملی والبیال

۰۲ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۳ کد : ۵۰۳۶ اخبار ستاد مرکزی
نشان سفیر مدرسه ساز به علی اصغر مجرد عضو تیم ملی والیبال با حضور وزیر آموزش و پرورش اعطا شد.
اهدای نشان سفیر مدرسه ساز به علی اصغر مجرد بازیکن بجنوردی تیم ملی والبیال

محسن حاجی میرزایی در دیدار مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان خراسان شمالی با تسلیت سالروز شهادت امام صادق (ع) اظهار کرد: مکتب ما و آیین ما مرهون تلاش امام صادق (ع)  و حوزه‌های علمیه تحت تأثیر تعالیم آن امام همام است.

وی گفت: اجتماعات خیرین و جلسات آنان یکی از مبارک‌ترین اجتماعاتی است که با اشتیاق در آن شرکت می‌کنم و واژه خیر یک واژه عمیق و پرمعنای است که برکات  بسیار زیادی دارد چراکه افراد به درجه‌ای از معرفت و آگاهی رسیده‌اند و تصمیم گرفته‌اند تا کار خیر و نیکی را انجام دهند.

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: بسیاری از خدماتی که انجام می‌دهیم مشمول مرور زمان می‌شود اما خدماتی که در امر مقدس مدرسه‌سازی ارائه می‌گردد این خدمات به انسان و زندگی مادی و معنوی وی برمی‌گردد که همیشه ماندگار و ابدی است افرادی که در حوزه آموزش‌وپرورش سرمایه‌گذاری می‌کنند و از خود بناهای را به یادگار می‌گذارند و روی معرفت انسان‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند خدمات آنان خدماتی پایدار و مستمر است.

وی گفت: اگر در هستی عالم کاری مهم‌تر از تعلیم انسان‌ها می‌بود حتماً خداوند پیامبرانی را برای انجام آن کار مأمور می‌کرد اما اشرف مخلوقات را برای تعلیم انسان‌ها فرستاد و کتابی را برای ارشادات و راهنمایی بشر فرستاد که معلوم می‌شود تعلیم و تربیت کار رفیعی است و کسانی که به هر نحوی در انجام این کار سهیم هستند کار ارزشمندی را انجام می‌دهند که باید به آنها دست‌مریزاد گفت.

حاجی میرزایی با بیان اینکه سرمایه یک جامعه چاه‌های نفت آن نیست بلکه آدم‌های باکیفیت آن است، گفت: اگر می‌خواهیم  شرایط زندگی مردم تغییر پیدا کند باید روی آگاهی بخشی مردم سرمایه‌گذاری کنیم و خیرین و نیک‌اندیش کسانی هستند که این مسیر انتخاب کرده‌اند.

وی از اختصاص ۳۳۵۰ میلیارد تومان حمایت دولت به مجمع خیرین مدرسه‌ساز در سال جاری خبر داد و افزود: در سال گذشته این رقم ۱۰۰۰ میلیارد تومان بوده که امسال این رقم ۳.۳ برابر افزایش داشته که این نشان‌دهنده حمایت دولت از امر مقدس مدرسه‌سازی است که اولویت ما نیز نقاط محروم کشور است.

مقام عالی آموزش‌وپرورش کشور گفت: ۸۶۰ مدرسه تخریبی در سطح استان تهران وجود دارد و متوسط فضای آموزشی در تهران ۵ متر و ۲۱ سانت و در استان خراسان شمالی ۵ متر و ۳۳ سانت و در شهرستان اسفراین ۶ متر ۹ سانت است که استان خراسان شمالی از متوسط کشوری و شهرستان اسفراین از رتبه خوبی برخوردار است که نشان می‌دهد این استان و شهرستان اسفراین از حمایت خوب خیرین برخوردار هستند.

وی از پویش و طرح آجر به آجر باهدف هر ایرانی که در هرکجا هست بیاید در کار مدرسه‌سازی مشارکت داشته باشد، گفت: برای ما خیلی مهم است که این فرهنگ را در سطح جامعه اشاعه دهیم که مردم در کار مدرسه‌سازی شرکت داشته باشند و اگر همه مردم مشارکت کنند که یک مدرسه را بسازند خیلی ارزشمندتر است از این‌که یک فرد یک مدرسه را تقبل کند و بسازد ما برای پیشرفت جامعه‌مان به این فرهنگ نیاز داریم که باید همه تلاش کنیم تا این روحیه مشارکت مردمی گسترش پیدا بکند.

در پایان  نشست مجمع خیرین مدرسه ساز استان خراسان شمالی با وزیر آموزش وپرورش  به علی اصغر مجرد بازیکن تیم ملی والیبال نشان سفیر مدرسه ساز اهدا شد.

شایان ذکر است، علی اصغر مجرد بازیکن تیم ملی والیبال ایران و متولد شهرستان بجنورد است. اهدای نشان سفیر مدرسه سازی در راستای طرح آجر به آجر وزارت آموزش و پرورش انجام می شود تا همه افراد جامعه بتوانند با سرمایه های خرد خود در کار خیر و تاثیرگذار مدرسه سازی شرکت کنند.

پیش از این به مه‌لقا جام بزرگ، قهرمان تیراندازی کشور و دارنده مدال های جهانی و آسیایی از استان همدان و آرین غلامی استاد بزرگ شطرنج از استان مازندارن نشان سفیر سلامت اهدا شده بود.

کلید واژه ها: نشان سفیر مدرسه ساز علی اصغر مجرد


نظر شما :