آجر به آجر؛ پویشی خیرخواهانه به وسعت ایران

۰۴ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۸ کد : ۵۶۲۴ اخبار ستاد مرکزی
پویش آجر به آجر فرصتی را فراهم آورده است که همگام با اقامه عزای حسینی و ادای نذورات بتوانیم در مسیر مدرسه سازی گام برداریم. نیکوکاران می توانند از طریق سامانه «مهر مدرسه» یا با استفاده از کد دستوری #۲۴* در مدرسه سازی سهیم شوند.
آجر به آجر؛ پویشی خیرخواهانه به وسعت ایران

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، اجرای زیر نظام های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان یک تکلیف برای این وزارتخانه و دستگاه های ذیربط آن تعریف شده است و بر این اساس سازمان نوسازی مدارس کشور با توجه به ماموریت های خود به عنوان مسئول اجرای زیر نظام تامین فضا و تجهیزات در قالب دو طرح تحولی بسته مشارکت های مردمی و نظام مکان یابی مدارس ذیل ۲۵ برنامه تحولی امسال وزارت آموزش و پرورش برای اجرای سند تحول بنیادین ادامه فعالیت‌ها برای اجرای زیر نظام فضا و تجهیزات را در دستور کار امسال خود قرار داده است.

پویش مردمی آجر به آجر ذیل برنامه تحولی توسعه مشارکت های مردمی با هدف جمع آوری کمک های خرد برای مدرسه سازی و ترویج فرهنگ کار خیر شکل گرفته است.

پویشی که در سراسر استان های کشور به تدریج فعال شد و استان های مختلف کشور در سه گروه با توجه به ظرفیت ها و برنامه های ارائه شده به ترویج و توسعه آن می پردازند تا هر فرد خیرخواهی حتی با کوچکترین سرمایه فرصت پیوستن به جمع بزرگ و کریمانه خیرین را داشته باشد.


**مسیر ورود برای پیوستن به پویش آجر به آجر

اجرای طرح آجر به آجر از اوایل امسال کلید خورد و با راه اندازی سایت مهر مدرسه به نشانی mehrmadrese.ir و کد دستوری #24* امکان شرکت در این پویش مردمی محقق شده است.

تاکنون خیرینی با اعتبارات خرد حتی به اندازه هزار تومان به این پویش پیوستند و در مجموع حدود ۳۰۰ خیر به جمع خانواده بزرگ خیرین افزوذه شده است.

در پویش آجر به آجر صرفا کمک های نقدی مورد توجه نیست و خیرین با ورود به سامانه مذکور می‌توانند از طریق اهدای زمین و مستغلات یا تجهیزات ساخت مدرسه در این مسیر گام بردارند و از روند ساخت مدرسه ای که در ساخت آن کمک می کنند هم مطلع شوند.

**چه کسانی آجر به آجر را همراهی می‌کنند؟  

در کنار کمک های خرد مردمی برای پیوستن به پویش آجر به آجر شرکت ها و دستگاه های بزرگ کشور هم به این پویش پیوستند و تاکنون بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان تعهد کردند.

شرکت هایی چون ایرانسل، سنگ آهن مرکزی، بانک ملت، استاندار استان های مختلف همچون خوزستان، کردستان، خراسان شمالی، قزوین، مرکزی و هرمزگان هم به عضویت این پویش درآمدند.

در کنار مجموعه های حقوقی، شخصیت های حقیقی هم با عنوان سفیران مدرسه ساز به پویش آجر به آجر پیوستند  تا به ترویج  کار خیر مدرسه‌سازی بپردازند، آرین غلامی استاد بزرگ  شطرنج کشورمان، مه‌لقا جام بزرگ قهرمان تیراندازی تیم ملی و علی اصغر مجرد ملی پوش تیم والیبال ورزشکارانی بودند که در ابتدای مسیر این پویش مدرسه سازی  را حمایت کردند و حتی فدراسیون جهانی والیبال این کار را تحسین کرد.

**آجر های عاشورایی 

پویش آجر به آجر با توجه به شرایط فعلی ورود ویروس منحوس کرونا و تغییر در شیوه عزاداری های حسینی در نظر دارد تا از طریق طرح آجرهای عاشورایی، خیرین حسینی که قصد دارند نذورات در این ماه داشته باشد، آن را در مسیر خیر مدرسه سازی یه کار گیرند.

کلید واژه ها: آجر به آجر


نظر شما :