معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور:

ایثار خانواده شهدا با هیچ خدمتی جبران نمی‌شود

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۶ کد : ۱۰۰۰ اخبار مهم
معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: خانواده شهدا پس از سال‌های جنگ فداکاری و ایثار بسیاری کردند و رنج و مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشتند که هیچ خدمتی این ایثار و فداکاری را جبران نمی‌کند.
ایثار خانواده شهدا با هیچ خدمتی جبران نمی‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، دکتر محمد رکوعی در مراسم تجلیل از خانواده شهدا که به مناسبت روز بزرگداشت شهدا برگزار شد، بیان کرد: بسیار خرسند هستیم که در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور سعادت همکاری با خانواده شهدا را داریم. شهدا با نثار جان خود امنیت و آسایش را برای کشور به ارمغان داشتند که تقدیر از این ایثار از خانواده آن‌ها با هیچ ساختاری امکانپذیر نیست؛ زیرا خانواده شهدا طی سال‌های پس از جنگ به دلیل از دست دادن پدران، مادران و یا فرزندان خود با مشکلات بسیار مواجه بودند که این مشکلات با هیچ خدمتی جبران نمی‌شود.

وی با تأکید براینکه تمام ایرانیان امنیت و آرامش خود را مدیون خون شهدا هستند، افزود: در قبال این فداکاری بزرگ ما باید یاد و خاطره شهدا را زنده نگه ‎داریم.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: علاوه بر شهدا ما باید قدردان ایثار و فداکاری‌های جانبازان و ایثارگران نیز باشیم؛ زیرا این افراد میراث ارزشمند انقلاب اسلامی محسوب می‌شوند و از این رو بر خود واجب می‌دانیم که طی سال و با برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی ضمن بهره‌مندی از نقطه نظرات خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در سازمان، برای افزایش انگیزه و بهبود معیشت آن‌ها تلاش کنیم.

رکوعی در ادامه تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود در سازمان ردیف سازمانی تحت عنوان "اداره امور خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان" تشکیل شود تا ضمن احصاء مشکلات این عزیزان بتوانیم در راستای رفع آن قدم برداریم.

ضرورت تکریم و زنده‌نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا

در ادامه، مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به بیانات مقام‌معظم رهبری در خصوص زنده‌ نگه‌داشتن یاد و خاطر شهدا، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند "امروز زنده‌ نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کم‌تر از شهادت نیست" پس ما باید برای جبران دین خود و تحقق فرمایشات رهبری برای زنده‌ نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا همواره تلاش کنیم و ایثار و فداکاری این عزیزان را به آیندگان بیاموزیم.

زهره دانش‌مهر افزود: مردم ایران در 8 سال دفاع مقدس رنج‌ها و مشکلات بسیاری را تحمل کردند، اما در پایان علاوه بر پیروزی در جنگ، افتخارات بسیاری نصیب ایرانیان شد که از جمله آن می‌توان به "پاکدستی سربازان ایرانی" اشاره کرد. در مجامع بین‌المللی سربازان ایرانی جزو پاک دست‌ترین سربازان انتخاب شدند.

وی یادآور شد: در بسیاری از کشورها یک روز خاص را به تکریم خانواده شهدا اختصاص داده‌اند به‌گونه‌ای که خانواده این عزیزان در آن روز با نشان مشخص در شهر حضور می‌یابند و مسئولان مشکلات آن‌ها را دریافت و برای رفع آن تلاش می‌کنند، پس ما نیز باید در کشور و ارگان‌ها برای رفع مشکلات این خانواده‌ها تلاش کنیم.

در ادامه جلسه، خانواده شهدا شاغل در سازمان ضمن بیان برخی مشکلات خود خواستار تداوم برگزاری جلسات هم‌اندیشی شدند و پیگیری امور و وضعیت معیشیتی خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان شدند.

شایان ذکر است، در پایان مراسم معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور به نمایندگی از طرف معاون وزیر و رئیس سازمان با اهدای لوح سپاس از رشادت‌های خانواده معظم شهدا قدردانی کردند.
 

کلید واژه ها: سازمان نوسازی مدارس کشور


نظر شما :