معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از مدارس آسیب‌دیده سیل اخیر شیراز بازدید کرد

۱۸ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۸ کد : ۱۰۶۸ اخبار مهم
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل دفتر نظارت سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور از مدارس آسیب‌دیده حادثه سیل اخیر در شیراز بازدید کردند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از مدارس آسیب‌دیده سیل اخیر شیراز بازدید کرد

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، حجت‌الاسلام و المسلمین  تیمور علی‌عسکری و ماشاالله قاسمی، با حضور در آموزشگاه‌های احسان شهرک سعدی، شهید رحیم دل روستای نصرآباد شیراز و هنرستان دخترانه خواجه نصیرالدین طوسی، از نزدیک درجریان آخرین وضعیت این مدارس قرار گرفتند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش در حاشیه این بازدیدها با اشاره به همراهی و نوع‌دوستی مردم شیراز در پی وقوع سیل اخیر گفت: مردم شیراز خوش درخشیدند و نماد ایثار اجتماعی را با روحیه مثبت اندیشانه و نوع‌دوستانه خود را آگاهانه به تصویر کشیدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی عسکری گفت: وظیفه ما از نظر تعلیم و تربیت و نظام آموزشی ایجاب می‌کرد که به استان‌های سیل زده سفر کنیم و از نزدیک وضعیت مدارس آسیب‌دیده را بررسی نمائیم.

بر پایه این گزارش؛ نمایندگان وزیر آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور در دیدار با استاندار فارس بر بازسازی مدارس آسیب دیده از سیل تأکید کردند.

استاندار فارس نیز ضمن تقدیر از همراهی و همکاری آموزش و پرورش در وقایع سیل اخیر در شیراز، خواهان توجه به مدارس آسیب دیده  مناطق شهری و روستایی از جمله سه روستای کرونی، جرسقان و سلطان‌آباد در حریم شهرستان شیراز شد و افزود: تأمین لوازم التحریر و کتاب‌های درسی دانش‌آموزان محله سعدی که در رخداد سیل به منازل از بین رفتن نیز باید در برنامه آموزش و پرورش قرار گیرد.

به گفته موصلی مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس در جریان وقوع سیل در شیراز 7 آموزشگاه از ناحیه دیوارهای اطراف فضای آموزشی و تجهیزات آموزشی دچار خسارت عمده شدند که برای باسازی مجدد آنها به حدود 14 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.


نظر شما :