در بازدید معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور از مدارس مازندران بیان شد؛

۱۰۸ مدرسه استان مازندران در حادثه سیل اخیر، آسیب دیدند

۱۸ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۳ کد : ۱۰۸۰ اخبار مهم
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مازندران، گفت: ۱۰۸ مدرسه استان مازندران بر اثر حادثه سیل اخیر دچار آسیب شدند.
۱۰۸ مدرسه استان مازندران در حادثه سیل اخیر، آسیب دیدند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، داریوش ورناصری معاون فنی و نظارت سازمان و طاهر سلطانی، مدیرکل هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش به اتفاق مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش مازندران از تعدادی از مدارس شهری و روستایی شهرستان سیمرغ بازدید به عمل آوردند و نحوه پاکسازیِ حیاط، سالن و کلاس‌های درس و همچنین حجم خسارت وارده به ساختمان ها را مورد ارزیابی دقیق و میدانی قرار دادند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران در این بازدید گفت: 108 مدرسه در 10 شهرستان استان، در اثر سیل اخیر، آسیب‌های جدی دیده اند.

وی افزود: در شهرستان سیمرغ نیز به 18 مدرسه در هجوم گل و لای ناشی از سیل ، خسارات جدی وارد شده است. در برخی از این مدارس، امکانات و تجهیزات به طور کامل، از بین رفته اند و یا غیرقابل استفاده‌ شده‌اند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان ادامه داد: با تلاش‌های شبانه‌روزی، آنچه که مانع از حضور دانش‌آموزان بر سر کلاس درس بود، به‌طور کامل پاکسازی شد و کلیه مدارس آسیب‌دیده برای حضور دانش آموزان و ادامه سال تحصیلی آماده شده اند؛ اما نگرانی ما این است که رفته رفته این میزان رطوبت، برای ساختمان برخی از مدارس مشکلات جدی ایجاد کند. ضمن اینکه تجهیز لوازم و تأمین  تجهیزات آزمایشگاهی از جمله اقداماتی است که باید در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود تا کیفیت آموزش را تحت تأثیر قرار ندهد.

نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران نیز از مدیران ملی حاضر در این بازدید خواست با توجه به اینکه بخش اعظمی از ساکنان شهرستان سیمرغ نیز مورد هجوم سیل قرار گرفتند، زندگی خود را از دست دادند و برخی از آنان هنوز در حسینیه‌ها یا منازل بستگان خود سکونت دارند و همچنین با توجه به اینکه این شهرستان، طی چندسال اخیر برابر مصوبه اداره کل تقسیمات کشوری وزارت کشور، به شهرستان ارتقا یافت و در حقیقت از مناطق محروم استان مازندران است، از نظر اعتباری به مدارس آسیب دیده این شهرستان نگاه ویژه داشته باشند.


نظر شما :