به منظور امداد‌رسانی به مردم سیل‌زده لرستان انجام شد؛

بازگشت تیم های جهادی تخصصی مهندسان ارزیاب از مناطق سیل‌زده

۲۵ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۵ کد : ۱۱۱۰ اخبار برگزیده
به منظور امداد‌رسانی به مردم سیل‌زده لرستان، جمعی از مهندسان ارزیاب سازمان نوسازی مدارس کشور در قالب گروه های جهادی داوطلب برای بررسی و ارزیابی میزان خسارات وارده به مدارس و ساختمان‌های سیل‌زده مناطق مختلف سیل‌زده کشور اعزام شده بودند که در بخش اول با ارزیابی میزان خسارات وارده به مدارس به کار خود پایان می‌دهند.
بازگشت تیم های جهادی تخصصی مهندسان ارزیاب از مناطق سیل‌زده

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، علیرضا حاجی‌سلطانی رئیس گروه برق و تاسیسات سازمان که سرپرستی گروه‌های جهادی را بر عهده دارد گفت: یکی از راهکارهای سازمان را برای هر چه بهتر مدیریت کردن فعالیت‌های عمرانی ، استفاده از ظرفیت کارشناسان زبده و مشاوره گرفتن و اخذ نظرات تخصصی و علمی آنان است.

وی با اشاره به بروز سیل در مناطق مختلف استان و بازدید رئیس سازمان و خیرین مدرسه ساز از این مناطق گفت: همه تلاش مدیران و خیرین، ایجاد فضای مطلوب آموزشی برای دانش آموزان است و به همین منظور در اولین گام با انتقال کانکس به مناطق نیازمند و پس از آن با ساخت مدارس، تلاش می شود  سرپناهی امن برای آنها مهیا شود.

وی از اعزام گروههای جهادی شامل اکیپ های تخصصی مهندسان ناظر ابنیه و تاسیسات سازمان نوسازی ، توسعه وتجهیز مدارس کشور و ادارات کل تابعه برای تسریع در بهبود شرایط دشوار مدارس سیل‌زده خبر داد و  اظهار کرد: این کار جهادی به صورت خود جوش از سوی پایگاه مقاومت بسیج و همه کارکنان نوسازی مدارس صورت گرفته است و این اکیپ‌ها با تقسیم کار، تمام مناطق سیل‌زده استان لرستان را پوشش دادند.

حاجی سلطانی اظهار داشت: گروه های جهادی مذکور در قالب 14 اکیپ تخصصی، از سازمان مرکزی و استان‌های اصفهان، همدان، خراسان شمالی، قزوین، کرمانشاه، گیلان، آذربایجان شرقی و کهگیلویه و بویر احمد ضمن بازدید از نقاط آسیب دیده، پس از تشکیل جلسات فنی به برآورد خسارات وارده به این مدارس پرداخته و پس از آن نسبت به مکان‌یابی دقیق برای جانمایی این مدارس متناسب با موقعیت جغرافیایی  اقدام کردند.

وی خاطرنشان ساخت: با ارزیابی‌های انجام شده، بخش اول کار گروه‌های جهادی پایان یافته و کارشناسان به استان‌های خود برگشتند.

کلید واژه ها: اعزام گروه‌های جهادی به مناطق سیل‌زده مدارس سیل‌زده بازسازی مدارس


نظر شما :