وزیر آموزش و پرورش در لرستان:

تعجیل در پاکسازی فضاهای آموزشی مناطق سیل‌زده از ضروریات است

۲۳ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۹ کد : ۱۱۱۶ اخبار برگزیده
وزیر آموزش و پرورش از تعیین استان‌های معین برای ساماندهی مناطق سیل‌زده خبر داد و بر تعجیل در پاکسازی فضاهای آموزشی تاکید کرد.
تعجیل در پاکسازی فضاهای آموزشی مناطق سیل‌زده از ضروریات است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، جلسه شورای آموزش و پرورش استان لرستان به ریاست سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ، فریده اولاد قباد نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، شاپور محمدزاده رئیس سازمان سوادآموزی کشور، چگنی مدیرکل نوسازی مدارس لرستان، رضا زینی‌وند مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیران مناطق مختلف آموزش و پرورش، برگزار شد .

در این جلسه که پس از بازدید وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور برگزار شد،  بطحایی مهمترین اولویت کاری آموزش و پرورش را در مناطق درگیر سیل حفظ روحیه و ایجاد فضای شاد و مفرح برای دانش آموزان دانست و گفت: به همین منظور دستور ایجاد یک تیم تخصصی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در مناطق حادثه دیده داده‌ایم.

وی با اشاره به اهمیت بالای کارکرد اجتماعی آموزش و پرورش اظهار کرد: پس از وقوع سیل و هر حادثه دیگر، مهمترین اقدامات آموزش و پرورش برای مدیریت بحران، تشکیل ساختار سازمانی موقت برای پشتیبانی از حادثه دیدگان، تهیه دستور العمل و نقشه راه برای مدیریت حادثه، تعیین استان‌هایی به عنوان استان معین و مشخص کردن شرح وظایف آنهاست .

وزیر آموزش و پررش برای رسیدگی بهتر و سریع‌تر به دانش آموزان و خانواده‌های فرهنگی دستور تهیه آمار حادثه دیدگان این قشر را برای پرداخت معوقات آنها و پرداخت تسهیلات بانکی و کمک‌های بلاعوض  داد و به همین منظور رضا مددی و شاپور محمد زاده را به عنوان نماینده تام الاختیار خود در استان معرفی کرد.

وی ضمن قدردانی از کارکنان سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس که از اولین ساعات بروز این حادثه  با حضور خود به ارزیابی و برآورد خسارات پرداخته اند، اظهار کرد: وظایف نوسازی مدارس در این رویداد در دو مبحث قابل پیگیری است؛ در گام اول ، تعجیل در پاکسازی فضاهای آموزشی که گل و لای در آنها انباشت شده است و گام دوم، ایجاد مدارس جدید توسط خود سازمان و خیرین مدرسه ساز در مناطقی که مدرسه تخریب شده است؛ اما در همین مناطق هم تا ساخت این فضاهای آموزشی باید در انتقال کانکس‌های آموزشی سرعت عمل به خرج داد.

کلید واژه ها: وزیر آموزش و پرورش سیدمحمدبطحایی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور مدارس سیل زده


نظر شما :