رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور:

احداث مدارس جدید در مناطق سیل‌زده، باید با مکانیابی دقیق و علمی انجام شود

۲۳ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۹:۴۸ کد : ۱۱۱۷ اخبار برگزیده
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بر مکانیابی دقیق، علمی و مطالعه شده، برای احداث مدارس جدید در مناطق سیل‌زده کشور تأکید کرد و گفت: در این خصوص نباید تعجیل کنیم.
احداث مدارس جدید در مناطق سیل‌زده، باید با مکانیابی دقیق و علمی انجام شود

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر شامگاه جمعه در جلسه ستاد بحران مدارس سیل‌زده در محل سازمان نوسازی مدارس درباره آ‌خرین وضعیت و اقدامات انجام‌شده در مناطق سیل‌زده اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش دستور ویژه برای رسیدگی به وضعیت دانش‌آموزان و معلمان و همچنین مدارس مناطق سیل‌زده داده‌ است.

وی با بیان اینکه دو اقدام کوتاه‌مدت و میان‌مدت در خصوص رسیدگی به مدارس سیل‌زده استان لرستان انجام خواهیم داد، گفت: در اقدام کوتاه‌مدت، بیش از 100 کانکس و 5 هزار میز و نیمکت به اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان تحویل شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت تعمیر تجهیزات سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس، ادامه داد: با توجه به اینکه در مناطق سیل‌زده، موتورخانه‌های مدارس زیر آب رفته‌اند؛ باید سریع‌‌تر تعمیر شود و بر همین اساس 5 میلیارد تومان برای تعمیر سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی ابلاغ اعتبار کردیم.

رخشانی‌مهر افزود: در کنار این اقدامات، مدارسی که دچار آسیب‌دیدگی جزئی شده بودند و آب‌گرفتگی داشتند و گل و لای آنها کم بود نیز پاکسازی شده‌اند و آماده حضور دانش‌آموزان در مدارس هستند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به اقدامات میان‌مدت اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای ساخت مدارس در دستور کار است البته نمی‌خواهیم با یک اقدام شتاب‌زده در همان نقاط قبلی مدرسه ایجاد کنیم؛ بلکه باید در مکان‌یابی مدارس تأمل کنیم و در این خصوص به موضوع زیرنظام فضا و تجهیزات توجه کنیم که در آن بر ساخت مجتمع‌های آموزشی تأکید شده است.

وی  تصریح کرد: در جانمایی مدارس نیازمند هماهنگی دستگاه‌های مربوطه هستیم، به عنوان مثال اداره‌کل راه و شهرسازی زمین مناسبی در اختیارما قرار دهد، ضمن اینکه قرار است مکان‌یابی جدید برای روستاها انجام شود و ما منتظر محل اسکان جدید روستاها هستیم تا مدرسه را در محل استقرار جدید، جانمایی کنیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در احداث فضاهای آموزشی، مدارس دارای کلاس‌های کم جمعیت تا مهر سال 98 و مدارسی که به شکل مجتمع احداث خواهند شد تا مهر 99 آماده بهره‌برداری خواهند بود.


( ۱ )

نظر شما :