در آیین بازگشایی مجدد مدارس گلستان مطرح شد؛

تلاش کمیسیون آموزش مجلس بر اولویت تخصیص اعتبار به مدارس سیل‌زده کشور

۲۴ فروردین ۱۳۹۸ | ۲۰:۱۲ کد : ۱۱۲۴ اخبار برگزیده
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس بر اولویت تخصیص اعتبارات نوسازی به مدارس مناطق سیل‌زده تاکید کرد.
تلاش کمیسیون آموزش مجلس بر اولویت تخصیص اعتبار به مدارس سیل‌زده کشور

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مراسم بازگشایی مدارس آق قلا با حضور قاسم احمدی لاشکی نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس،‌ میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش، حجت الاسلام والمسلمین علی  ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس و دیگر مسئولین استانی صبح امروز نواخته شد.

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این جلسه گفت: جهت کمک به بازسازی مدارس تخریب شده و کمک به تجهیزات مدارس تصمیمات خوبی گرفته شده است و سه گروه به مناطق سیل زده کشور از جمله استان گلستان برای  بازدید و بررسی‌های میدانی از فضاهای آموزشی آسیب دیده اعزام شدند.

میرزاده با اشاره به تخصیص اعتبارات قابل توجهی در سال 98 به سازمان نوسازی مدارس بیان کرد:  قطعا در کمیسیون آموزش مجلس تلاش خواهد شد اولویت با مناطق سیل زده باشد و امیدواریم اعتبارات به موقع تخصیص پیدا کند تا با کمک دولت بخشی از این خسارت جبران شود.

طبق گزارش‌های واصله با تدابیر انجام‌شده در سازمان نوسازی مدارس،‌ 24 مدرسه استان گلستان نیازمند تخریب و بازسازی هستند که برنامه‌ریزی‌های لازم  برای انجام این مهم انجام شده است.

استفاده از مدارس به عنوان محل اسکان اضطراری

در ادامه توماج فرماندار شهرستان گمیشان بیان کرد: از برخی مدارس مرکز شهرستان در سیل بعنوان اسکان اضطراری استفاده شد.

وی افزود: با توجه به وضعیت توپوگرافی منطقه و رطوبت بالای منطقه لزوم نوسازی مدارس فرسوده خصوصاً مدارس آسیب دیده ضروری است.

توماج یادآور شد: قرار گرفتن گمیشان در لیست 31 شهرستان کمتر توسعه یافته شهرستان های کشور فرصت مناسبی برای توجه ویژه به این منطقه است.

فرماندار گمیشان اضافه کرد: 32 مدرسه در سطح شهرستان گمیشان در سیل دچار خسارت شده است.

وی در ادامه با اشاره به بازگشایی مدارس شهرستان نیز گفت: 3 مدرسه در سطح شهرستان دچار خسارت یا آبگرفتگی کامل شده که دانش آموزان این مدارس به شیفت مخالف مدارس دیگر یا کانکس منتقل شدند.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس گلستان مدارس گلستان سازمان نوسازی مدارس کشور مدارس سیل زده


نظر شما :