مدیرکل نوسازی مدارس مازندران خبر داد:

نیاز یک سوم کلاس‌های درس مدارس مازندران به نوسازی/ کمک بنیاد برکت برای ساخت مدارس جدید

۳۰ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۱۴۶ مازندران
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران گفت: ۳۳درصد از کلاس‌های درس استان نیازمند نوسازی مجدد و مقاوم سازی است.
نیاز یک سوم کلاس‌های درس مدارس مازندران به نوسازی/ کمک بنیاد برکت برای ساخت مدارس جدید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی،‌توسعه و تجهیز مدارس مازندران، قربانعلی شیرزاد در حاشیه مراسم کلنگ زنی دبستان 12 کلاسه ارشاد روستای نیرنگ شهرستان نوشهر اظهار کرد:  22 درصد از کلاس‌های درس استان نیازمند بازسازی و نوسازی هستند  و 11 درصد بقیه هم مقاوم سازی نیاز دارند.

وی از وجود 150 طرح نیمه تمام آموزشی و پرورشی در استان خبر داد و گفت:  50 طرح از  میان طرح‌های ملی مربوط به تخریب و بازسازی است و مجموع اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل این طرح‌ها 200 میلیارد تومان برآورد شده است.

ساخت 300 کلاس درس جدید طی سال 97

شیرزاد با اشاره به لایحه بودجه سال جدید که افزایش سه برابری اعتبارات عمرانی مدارس در آن دیده شده است، ابراز امیداری کرد که با تخصیص این اعتبار 600 کلاس درس جدید به مدارس مازندران اضافه شود؛ سال گذشته هم با تخصیص 75 میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی 300 کلاس درس جدید در مازندران ساخته شد.

مدیرکل نوسازی مدارس مازندران وضعیت این استان در زمینه فضای آموزشی استاندارد را نامناسب توصیف کرد و توضیح داد: اگر چه متوسط سرانه فضای آموزشی استان 5.8 متر مربع و بیشتر از میانگین 5.2 متر مربعی کشور است  اما اگر مدارس تخریبی را حذف کنیم سرانه در استان به 3.8 متر مربع کاهش می‌یابد.

شیرزاد خواستار توجه جدی برای رفع مشکلات فضاهای آموزشی استان به ویژه در بخش نوسازی شد و یکی از راهکارهای جدی آموزش و پرورش در این زمینه را کمک گرفتن از افراد خیر دانست.

تحقق 60 درصدی تعهد خیرین مدرسه‌ساز استان

وی گفت: خیرین استان سال گذشته 22 میلیارد تومان متعهد شدند که تاکنون 60 درصد آن تحقق یافته است.

مدیرکل نوسازی مدارس مازندران همچنین با اشاره به استانداردسازی سامانه گرمایشی 9 هزار و 500 کلاس از 12 هزار کلاس نیازمند استاندارسازی افزود: با توجه به افزایش اعتبارات عمرانی و تامین اعتبار 60 میلیارد تومانی در سال جدید 2 هزار و 500 کلاس باقی مانده نیز دارای سامانه گرمایشی استاندارد خواهند شد.

مشارکت بنیاد برکت در ساخت پروژه‌های آموزشی استان

وی از ساخت 50 پروژه آموزشی با تامین اعتبار یا مشارکت بنیاد برکت در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر 40 پروژه از این تعداد تحویل آموزش پرورش مازندران شده و 10 پروژه دیگر نیز در دست ساخت است.

آئین کلنگ زنی دبستان 12 کلاسه ارشاد روستای نیرنگ با زیربنای یک هزار و 530 متر مربع و با اعتبار بیش از شش میلیارد تومان که 50 درصد آن با مشارکت بنیاد برکت و مابقی هم از سوی اداره نوسازی و مدارس مازندران تامین خواهد شد.

در این مراسم قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم شهرستان نوشهر وچالوس در مجلس شورای اسلامی ایران، مدیران کل نوسازی مدارس،آموزش و پرورش و مسئولان شهرستانی  حضور داشتند؛ همچنین مراسم کلنگ‌زنی ساخت مدارس 2 کلاسه در روستاهای دلیر و فشکور بخش مرزن آباد شهرستان چالوس هم هر کدام بازیربای 135متر مربع و اعتبار 800 میلیون تومانی از محل نوسازی و مدارس استان انجام شد.

 

کلید واژه ها: نوساری مدارس مازندران مراسم کلنگ زنی نوسازی و بازسازی مدارس


نظر شما :