مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان:

اولین محموله ارسالی تجهیزات آموزشی به مدارس سیل‌زده، امروز وارد استان شد

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۶ کد : ۱۲۰۷ اخبار برگزیده
اولین محموله ارسالی تجهیزات آموزشی ویژه مدارس سیل‌زده خوزستان، امروز با حضور مجتبی زینی وند، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت‎‌های مردمی، مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش، وارد استان شد.
اولین محموله ارسالی تجهیزات آموزشی به مدارس سیل‌زده، امروز وارد استان شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور،علی قربانی مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان با اعلام این خبر گفت: امروز با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، اولین محموله تجهیزات آموزشی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، وارد مناطق سیل‌زده استان خوزستان شده و برای توزیع در فضاهایی که جایگزین مدارس آب گرفته شده‌اند، ارسال شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان عنوان کرد: تجهیزات ارسالی شامل 112 عدد کولر پنجره‌ای و اسپیلت، 2 هزار و 100 عدد میز و نیمکت دانش‌آموزی، ۷۰۰ عدد صندلی، 500 مترمربع موکت، 56 عدد کامپیوتر، ۲۸۰ وایت برد و 4 هزار بسته لوازم التحریر و 15 کانکس با کاربری آموزشی، بوده است که در مجموع با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان از طرف سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، تهیه و در اختیار مناطق سیل‌زده استان خوزستان قرار گرفت.

وی افزود: این تعداد تجهیزات بنا بر اعلام نیاز آموزش و پرورش استان تهیه و توزیع شده است و چنانچه من بعد نیز اعلام نیازی صورت گیرد، سازمان نوسازی مدارس و اداره کل تابعه در استان آمادگی تأمین تجهیزات لازم را دارد.

قربانی با بیان اینکه در حادثه سیل اخیر، 10 شهرستان استان با 14 منطقه آموزش و پرورش درگیر مشکلات سیل شده‌اند اظهار داشت: حدود 106 مدرسه با 350 کلاس درس در این مناطق  دچار آب گرفتگی شده‌اند، که  عموماٌ در مناطق روستایی و با قدمت بالا بوده‌اند.

وی ادامه داد: بسیاری از مدارس هم در این اتفاق، پایگاه‌های مدیریت بحران، ستاد امداد و نجات و محل اسکان مردم سیل‌زده شده‌اند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان با بیان اینکه به دلیل آب گرفتگی و عدم امکان تردد در مناطق، هنوز میزان دقیق خسارات وارده به فضاهای آموزشی مشخص نیست،گفت: بر اساس برآوردهای تقریبی سیل اخیر تا کنون حدود یکصد میلیارد تومان آسیب وارد کرده است که باید با ارزیابی ‌های دقیق میدانی مشخص شود که فضاهای آموزشی نیازمند تخریب و بازسازی‌اند یا تعمیرات اساسی و جزئی و یا پاکسازی و تأمین تجهیزات لازم.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: با سفر قریب الوقوع معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور که طی روزهای آینده انجام می‌شود؛ تصمیمات لازم در خصوص ساماندهی فضاهای آموزشی اتخاذ خواهد شد.


( ۱ )

نظر شما :