رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خبر داد:

برگزاری هم‌اندیشی ملی خیرین مدرسه‌ساز برای بازسازی مدارس مناطق سیل‌زده

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۷:۰۰ کد : ۱۲۴۳ اخبار مهم
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: برای تسریع در بازسازی فضاهای آموزشی مناطق سیل‌زده هم‌اندیشی ملی خیرین مدرسه‌ساز برگزار می‌شود.
برگزاری هم‌اندیشی ملی خیرین مدرسه‌ساز برای بازسازی مدارس مناطق سیل‌زده

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به تشریح آخرین وضعیت مدارس و فضاهای آموزشی آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده کشور اشاره و اظهار کرد: با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده تصمیم داریم تا قبل از شروع ماه رمضان کلنگ‌زنی مدارس را آغاز کنیم و این کار از محل اعتبارات دولتی خواهد بود.

وی ادامه داد: اکنون برخی مدارس دچار آبگرفتگی شده است و گل و لای در مدارس داریم،  بنابراین باید بعد از تخلیه گل و لای کار نوسازی و بازسازی را آغاز کنیم.

رخشانی‌مهر با اشاره به اینکه در زمان وقوع سیل، مدارس پایگاه امداد و نجات برای سیل‌زدگان بودند و اکنون هم محل اسکان شده‌اند، گفت: برای برپایی کلاس‌های درس حداقل‌های لازم را فراهم کردیم و در مواردی که نیاز به فضای آموزشی جایگزین در استان‌ها وجود داشت تجهیزات و امکانات لازم فراهم شد؛ چنانچه باز هم نیاز به تجهیزات وجود داشته باشد، آن راتامین می‌کنیم.

آخرین آمار خسارات به مدارس سیل زده کشور

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به آمار مدارس خسارت‌دیده در کشور اشاره و اظهار کرد: مدارس 9 استان لرستان، خوزستان، گلستان،  فارس،  ایلام،  همدان،  کرمانشاه،  چهارمحال و بختیاری و مازندران درگیر سیل بودند  که در این میان استان‌‎های لرستان، خوزستان، گلستان و همدان بیشترین خسارات را در بخش فضای آموزشی متحمل شدند.

وی اضافه کرد: طبق آخرین آمار دریافتی تاکنون 444مدرسه در لرستان، ۳۵۷ مدرسه در همدان، ۳۶۶ مدرسه در گلستان  و ۲۱۰ مدرسه در خوزستان دچار آسیب‌های کلی و جزئی شدند؛ البته بدیهی است که آمار فوق به طور مستمر به روزرسانی می‌شود چراکه امکان دسترسی به برخی از مناطق تاکنون میسر نشده بود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تجلیل از حضور خیرین و اعلام آمادگی آنها برای کمک به نوسازی و بازسازی مدارس آسیب‌دیده در جریان سیل گفت:  خیرین هیچ وقت  دولت را رها نکردند و نوسازی متکی به خیرین است؛ در این حادثه هم خیرین همراه ما شده‌اند.

رخشانی‌مهر با اشاره به سهم 50 درصدی خیرین مدرسه‌ساز در نوسازی و بازسازی مدارس کشور طی سال گذشته افزود: در جریان زلزله کرمانشاه  ساخت ۱۶۰ مدرسه به همت خیرین آغاز شد.

این مقام مسئول از برگزاری همایشی ملی در روز دوشنبه نهم اردیبهشت ماه با حضور خیرین برای حمایت از مدارس  آسیب‌دیده مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: همانطور که خیرین در جریان زلزله کرمانشاه کارنامه درخشانی برجای گذاشتند، امیدواریم در جریان سیل هم برای حمایت و هم‌اندیشی در زمینه ساماندهی مدارس مناطق سیل زده وارد عمل شوند.

کلید واژه ها: سازمان نوسازی مدارس کشور مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور مدارس سیل زده خیرین مدرسه ساز


نظر شما :