مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی مطرح کرد؛

تاکید بر استفاده از مفاهیم روانشناسی محیط در ساخت و ساز مدارس

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۳ کد : ۱۴۳۳ خراسان رضوی
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی با تاکید بر اهمیت روانشناسی محیط در ساخت فضاهای آموزشی گفت: بنا بر ماموریت سازمان به کارگیری چنین عواملی در ساخت مدارس ضرورت دارد.
تاکید بر استفاده از مفاهیم روانشناسی محیط در ساخت و ساز مدارس

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان رضوی، جلسه هم‌اندیشی با دو محور «آسیب‌شناسی ساخت وساز شهری» و «بررسی اهداف و آرمان‌های توسعه پایدار» در اداره کل نوسازی مدارس استان برگزار شد.

در این مراسم جاسم حسین پور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی، با تاکید بر تاثیر روانشناسی محیط بر رفتار شهروندی و نحوه هدف‌گذاری مفاهیم توسعه پایدار اظهار کرد: با توجه به ماموریتی که اداره کل نوسازی مدارس استان خراسان رضوی بر عهده دارد، برگزاری چنین جلساتی به بهبود عملکرد و وظایف ما کمک می‌کند.

در این دوره چهار ساعته با تدریس مصطفی ازقندی از اساتید گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد مفاهیمی مانند نقاط ضعف و قوت سیستم طراحی شهری در موضوعات ساخت وساز، فضای سبز و باز شهری، سیستم ترافیک شهری و المان‌های ساخت هویت شهری مورد تحلیل قرار گرفت.

همچنین در ادامه در بخش دوم جلسه، راهکارهای بهبود محیط زیست در سه حوزه آب، خاک و هوا با تکیه بر مفهوم توسعه پایدار و آمایش سرزمین مورد نقد و بررسی قرار گرفت علاوه بر آن نقش آموزش در افزایش سطح آگاهی عمومی و فرهنگ مسئولیت پذیری، به عنوان یکی از مفاهیم اصلی توسعه پایدار مورد تاکید بود.

کلید واژه ها: توسعه پایدار ساخت و ساز مدارس


نظر شما :