مدیرکل نوسازی مدارس ایلام اعلام کرد:

جمع‌آوری بیش از ۲۰ میلیارد تومان کمک خیرین برای مدرسه‌سازی

۰۸ تیر ۱۳۹۸ | ۰۳:۳۰ کد : ۱۵۴۵ ایلام
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز در شهرستان‌ها روند صعودی دارد و بیش از ۲۰ میلیارد تومان برای ساخت مدرسه طی سال گذشته جمع‌آوری شد.
جمع‌آوری بیش از ۲۰ میلیارد تومان کمک خیرین برای مدرسه‌سازی

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان  ایلام، محمدرضا حیدری در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان ایلام بیان کرد: جشنواره‌های خیرین مدرسه ساز در شهرستان‌ها از رشد مطلوبی برخوردار شده‌اند به گونه‌ای که در سال گذشته مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای مدرسه‌سازی جمع آوری شد.

وی افزود: سنت مدرسه سازی یک پدیده دیرپای بشری است که ریشه در عقل و منطق انسان دارد و یکی از افتخارات فرهنگ اسلام و یکی از اهرم های موثر اعتقادی و فرهنگی برای جبران نارسایی‌ها و نیازمندی‌های جامعه در ابعاد مختلف محسوب می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بیان کرد: وظیفه‌ای که خیرین مدرسه‌ساز در تلاش خود جوش برای توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی بر عهده دارند یکی از آن اعمال صالحی است که جاده رسیدن به جامعه آرمانی ما را همواره می کند.

حیدری با اشاره به اینکه یک هزار و ۲۰۰ فضای آموزشی  با ۶ هزار و ۴۸۴ کلاس درس در استان دایر است، اضافه کرد: ۲۶ پروژه احداثی مشارکتی از سال ۷۶ تا ۸۴  توسط بنیاد ۱۵ خرداد در سطح استان احداث شده است.

وی ادامه داد: نحوه مشارکت مردمی و خیرین در امر مدرسه از سال ۷۷ تاکنون مناسب ارزیابی شده و در این راستا شهرهای ایلام با ۵۷ درصد و مهران با ۱۱درصد کمترین و بیشترین مشارکت مدرسه سازی را داشته اند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت از سال ۸۷ تا کنون ۳۸ پروژه با زیربنای ۳۸ هزار و ۹۱۲ زیربنا با اعتبار ۱۹۶ هزار و ۷۵۴ میلیون ریال  توسط بنیاد برکت در مناطق مختلف استان تعمیر، تجهیز و ساخت و ساز شده است.

وی اظهار کرد: ۱۴ پروژه نیمه تمام دولتی اداره کل نوسازی مدارس ایلام شامل تخریب و بازسازی، احداث ۵۶ کلاس درس با زیربنای ۲۰ هزار و ۴۴۸ متر با اعتبار ۲۹۶ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال در برنامه‌های نوسازی مدارس استان قرار دارد.

وجود ۱۹۶ مدرسه سنگی در سطح استان

در ادامه محمد نوذری، معاون سیاسی امنیتی استانداری استان افزود:  یک هزار و ۴۰۰ فضای آموزشی و اداری در حوزه آموزش و پرورش استان دایر است که از این تعداد فضا یک هزار و ۲۷۰ مدرسه با  ۵ هزار ۴ کلاس درس با ۱۰۰ هزار دانش آموز  فعال است.

وی ادامه داد:  ۱۹۶ مدرسه سنگی در سطح استان وجود دارد که با کمک خیرین می توان فضاهای آموزشی که نیازمند مقاومت سازی دارند اصلاح شوند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری استان بیان کرد: از ظرفیت‌های موجود استان برای تقویت و تجهیز مدارس  استفاده شده است و استاندارد سازی مدارس در اولویت برنامه‌های مسئولان مربوطه قرار دارد.

تخصیص هزار میلیارد اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خیرین مدرسه ساز

ذبیح الله صبری، نماینده سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، درحاشیه برگزاری بیست ویکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اظهار داشت: بر اساس دستور رئیس سازمان نوسازی مدارس از تمامی ظرفیت‌ها برای هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره‌های خیرین مدرسه ساز در سطح کشور استفاده خواهد شد.

وی افزود: امسال یک هزار میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل پروژه‌های خیرین مدرسه ساز در کشور اختصاص یافته است که پیش بینی می‌شود تمامی این پروژه‌ها تا پایان سال‌جاری افتتاح شوند.

نماینده سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان داشت: برگزاری جشنواره‌های خیرین مدرسه ساز در کشور موجب فرهنگ سازی و توسعه این امر مقدس در بین آحاد مختلف جامعه خواهد شد.

وی ادامه داد: سال گذشته و در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز  یک هزار میلیارد تومان توسط خیرین تعهد شد که تاکنون ۵۰ درصد آن جذب شده است.

صبری گفت: در راستای ساخت و ساز مدارس آسیب دیده از سیل اخیر در استان‌های سیل زده لرستان، خوزستان، گلستان و ایلام طی برگزاری همایشی ۲۱۰ میلیارد تومان توسط خیرین تعهد شده است که بخش عمده این مبلغ جذب و کار ساخت و ساز مدارس آغاز یا مراحل اولیه فرایند را طی می‌کند که امیدواریم تا شروع سال تحصیلی جدید «اول مهر» شاهد افتتاح قابل توجهی از این مدارس باشیم.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه مدرسه طول ساخت مشخصی دارد و اکثر فضاهای اموزشی کشور بخصوص استان‌های محروم نیازمند مقاومت سازی، تعمیر، تجهیز و... دارند مشارک خیرین در این  زمینه‌ها مهم و ضروری است.

 

کلید واژه ها: خیرین مدرسه‌ساز نوسازی مدارس ایلام


نظر شما :