ساخت بیش از ۳۵۰ مدرسه به همت خیرین در سیستان و بلوچستان

۰۶ تیر ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۷۴۶ سیستان و بلوچستان
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز سیستان و بلوچستان گفت: ۳۶۱ مدرسه با مشارکت خیرین در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.
ساخت بیش از ۳۵۰ مدرسه به همت خیرین در سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان، سیرجانی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان در ابتدای این مراسم یاد و خاطره دکتر حافظی رئیس فقید جامعه خیّرین مدرسه ساز کشور را گرامی داشت و بیان کرد: خدمات ارزنده دکتر حافظی در زمینه مدرسه‌سازی و فرهنگ سازی این امر خیر بر هیچ کس پوشیده نیست و یاد و خاطرش به واسطه همین امور خیر برای همیشه جاودان خواهد ماند.

وی در ادامه گزارشی در خصوص وضعیت پروژه‌های خیّرساز در استان ارائه کرد و گفت: در سال 97 تعداد 227 مدرسه در قالب 629 کلاس درس در استان توسط خیرین مدرسه‌ساز یا با مشارکت این آنها به بهره برداری رسیده است که 88 درصد کل مدارس تحویلی سال 97 در استان را شامل می‌شود و بیشترین میزان مشارکت در سطح کشور بوده است.

سیرجانی افزود: هم اکنون تعداد 361 مدرسه با یک هزار و 546 کلاس درس در سطح استان با مشارکت خیّرین مدرسه ساز در دست ساخت داریم که امیدواریم به زودی شاهد افتتاح این مدارس باشیم.

حل مشکلات جامعه در گرو حل مشکلات آموزش و پرورش

در ادامه احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت گفت: اگر مشکل آموزش و پرورش حل شود این نهاد در آینده مشکلات کشور را حل خواهد کرد.

وی افزود: خیرین مدرسه ساز در سال‌های اخیر با نگاه ویژه به سیستان و بلوچستان گام‌های ارزنده‌ای را در راه تعلیم و تربیت فرزندان این استان محروم برداشته‌اند و تاکنون افزون بر سه هزار و ۷۰۰ کلاس درس در این استان توسط آنان ساخته و تحویل آموزش و پرورش شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امیدواریم روزی به جایی برسیم که با بی نیازی این استان به ساخت مدارس بتوان با همت خیرین در کشورهای پاکستان و افغانستان مدرسه ساخت تا از آسیب‌های اجتماعی درکشورهای هم مرزی ما پیشگیری کرد.

کلید واژه ها: بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز خیرین مدرسه‌ساز


( ۱ )

نظر شما :