مدیرکل دفتر امور حقوقی:

توسعه فرهنگ سازمانی و صیانت از حقوق مردم در نظام اداری باید مورد توجه قرار گیرد

۱۶ تیر ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۲ کد : ۱۸۶۳ اخبار مهم
مدیرکل دفتر حقوقی و ساماندهی فضاهای آموزشی در جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم گفت: توسعه فرهنگ سازمانی و صیانت از حقوق مردم در نظام اداری باید مورد توجه عموم مدیران قرار گیرد.
توسعه فرهنگ سازمانی و صیانت از حقوق مردم در نظام اداری باید مورد توجه قرار گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، اولین جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم در نظام اداری با حضور اعضای این کمیته در سازمان نوسازی مدارس تشکیل شد.

دبیر کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم در این جلسه گفت: اجرای برنامه‌های اصلاح نظام اداری در راستای ارتقای بهره وری، سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی اجرا می شود.

مدیرکل دفتر حقوقی و ساماندهی فضاهای آموزشی همچنین شفاف‌سازی، صیانت از حقوق شهروندان و توسعه فرهنگ سازمانی را از اهداف برنامه‌های اصلاح نظام اداری دانست.

زهرا ارسنگ اظهار داشت:،اجرای برنامه‌های اصلاح نظام اداری از جمله توسعه فرهنگ سازمانی، صیانت از حقوق مردم در نظام اداری، ارتقای سلامت اداری، پاسخگویی، شفافیت و مقابله با فساد از اهم برنامه‌های این کمیته است که باید مورد توجه باشد.

وی به شناسایی و تعیین گلوگاه‌های فسادخیز به عنوان دستور دوم این جلسه نیز اشاره‌ای کرد و بیان داشت: ابتدا باید اولویت ها در این کمیته شناسایی و تعیین شوند و سپس بر اساس آن بازرسان مواد 91 و 92 موضوع بررسی آنها را در دستور کار قرار دهند.

در ادامه این جلسه، سایر اعضای کمیته نیز با بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود، تدوین برنامه عملیاتی مبتنی بر اهداف کمیته سلامت اداری، بررسی و تعیین راهکارهای شناسایی و معرفی گلوگاه‌های فساد خیز، استفاده بیشتر از سامانه‌های الکترونیکی برای شفاف‌سازی مصوب کردند.

کلید واژه ها: سلامت اداری صیانت از حقوق شهروندی


نظر شما :