در راستای حذف مدارس تخریبی؛

عملیات احداث ۲۴ کلاس درس در ساری آغاز شد

۳۱ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۰ کد : ۱۹۹۲ مازندران
در راستای حذف مدارس تخریبی، کلنگ بازسازی و احداث ۲ فضای آموزشی مشتمل بر ۲۴ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در ساری به زمین زده شد.
عملیات احداث ۲۴ کلاس درس در ساری آغاز شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان مازندران، قربانعلی شیرزاد در آیین کلنگ زنی واحدهای آموزشی شهیدان ضامنی و قائمی ضمن قدردانی از خیرین و مسئولین در توسعه فضاهای آموزشی و حذف مدارس تخریبی، گفت: خیرین به عنوان مفاخر اجتماعی در جامعه ما نقش برجسته و مهمی دارند و حضور آنان در این بخش، عامل مهمی در پیشرفت و توسعه آموزش و پرورش است .

وی افزود: حذف مدارس تخریبی یک ضرورت است و بایستی با جدیت دنبال شود تا فرزندان این مرز و بوم با خیالی آسوده در فضایی ایمن به کسب علم و دانش بپردازند.

مدیرکل نوسازی مدارس مازندران خاطرنشان کرد: طرح تخریب و بازسازی مدارس یکی از بی نظیرترین طرح‌های قانونی بود که در سال 85 برای آموزش و پرورش مصوب شد و اتفاقاتی که در سال‌های اخیرافتاد، نشان داد که دست اندرکاران در دولت و مجلس شورای اسلامی هدف‌گذاری درستی انجام دادند.

وی تصریح کرد: برف سنگین سال 92 در غرب استان و یا زلزله‌هایی که طی سال‌های اخیر در مناطق مختلف کشور مثل ورزقان آذربایجان شرقی و کرمانشاه اتفاق افتاد، نشان داد که بحث بازسازی و مقاوم سازی مدارس فاقد استحکام، کار واقعا درستی بوده است. خوشبختانه مدرسه‌های بازسازی شده، تبدیل به مکان امنی برای دانش‌آموزان شده است.

شیزاد در تشریح مشخصات فنی این پروژه‌ها گفت: دبیرستان شهید ضامنی و شهید قائمی ناحیه هر کدام با 12 کلاس درس و 1526 مترمربع زیربنا جمعاً با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان از محل اعتبارات طرح تخریب و بازسازی احداث می‌شوند که در پروزه شهید ضامنی مشارکت 900 میلیون تومانی خیّر نیک‌اندیش مهندس پروین را نیز داریم.

وی اظهارداشت: با به بهره‌برداری رسیدن این دو آموزشگاه، یش از 3000 مترمربع به فضاهای آموزشی شهرستان ساری اضافه می‌شود.

کلید واژه ها: تخریب و بازسازی مدارس توسعه فضاهای آموزشی ساری نوسازی مدارس مازندران


نظر شما :