رئیس سازمان برنامه و بودجه استان:

تخصیص ۸۸ درصدی اعتبارات استانی اداره کل نوسازی مدارس قزوین

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۷:۴۶ کد : ۲۰۰۷ قزوین
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین از تخصیص ۸۸ درصدی اعتبارات استانی اداره کل نوسازی مدارس استان خبر داد.
تخصیص ۸۸ درصدی اعتبارات استانی اداره کل نوسازی مدارس قزوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان قزوین، علیرضا باقری مشاور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در امور استان‌ها و محمدرضا جعفری مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور طی سفر یکروزه به استان قزوین ضمن دیدار و گفتگو با رئیس سازمان برنامه و بودجه، مدیرکل آموزش و پرورش، اعضای مجمع خیرین استان و خانواده شهید مدافع حرم الیاس چگینی، از دو پروژه خیرساز استان نیز بازدید کردند.

باقری در دیدار با یاری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین گفت: اعتبارات عمرانی سازمان نوسازی مدارس از 2 هزار میلیارد تومان  در سال گذشته به 5 هزار میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است.

وی افزود: استاندارد سرانه فضای آموزشی 8/4 مترمربع و در کشور بطور میانگین 5/2 مترمربع و در استان قزوین 5/7 متر است که قزوین توانسته با همدلی مدیران استان و خیرین 2 دهم درصد سرانه خود را افزایش دهد.

وی ادامه داد: استان قزوین در زمینه تحقق تعهدات خیرین، از استان‌های برتر کشور می باشد.

باقری اظهار داشت: خوشبختانه مشارکت خیرین در احداث مدارس در استان قزوین رضایت بخش است که امیدواریم شاهد رشد بیشتر حضور خیرین در امر مقدس مدرسه سازی باشیم.

ابولفضل یاری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین نیز در این دیدار گفت: خوشبختانه اداره کل نوسازی مدارس قزوین با کمک خیرین عملکرد بسیار موفقی داشته و به همین دلیل مسئولین استانی در تأمین اعتبارات تخصیص یافته همراهی قابل قبولی دارند.

وی افزود: رویکرد ما حمایت از اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش است تا مشکلی در تأمین فضاهای آموزشی مورد نیاز برای دانش آموزان نداشته باشیم. وی ادامه داد: اختصاص 88 درصدی اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس بیانگر نگاه فرهنگی مسئولان استان به آموزش و پرورش است.

یاری از اقدام ارزشمند خیرین هم قدردانی کرد و گفت: دستگاههای دولتی در برابر مشارکت خیرین عقب تر هستند لذا باید قدرشناس خدمات آنها باشیم.

وی استفاده از سایر منابع مالی برای تأمین نیازهای آموزشی را ضروری دانست و یادآور شد: استفاده از اوراق تسویه ظرفیت خوبی برای پیمانکاران خواهد بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین اظهار داشت: در شهرک مهرگان محمدیه بیش از 40 مدرسه نیاز داریم که بدون کمک خیرین و منابع دولتی امکانپذیر نیست.

یاری در ادامه از آمادگی کامل خود برای همراهی با اداره کل نوسازی مدارس خبر داد و گفت: امیدواریم با مشارکت خیرین سال تحصیلی جدید را با کمترین مشکل آغاز کرده و محیطی امن  و آرام را برای دانش آموزان فراهم کنیم.

دیدار و گفتگو با جوانبخت مدیرکل نوسازی مدارس استان، خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش، رئیس و اعضای مجمع خیرین استان، خیرین مدرسه ساز حاج محمد شالباف برادر شهیدان محسن و مهدی شالباف و حاج رمضان آقاجانی و خانواده شهید مدافع حرم الیاس چگینی ، بازدید از دبیرستان 12 کلاسه در حال احداث درخشان پونک قزوین و بزرگترین پروژه خیرساز استان با 7000 مترمربع زیربنا در شهر دانسفهان بوئین زهرا، حضور در جلسه شورای معاونین اداره کل نوسازی مدارس استان از دیگر برنامه‌های فشرده سفر یکروزه به استان قزوین بود.

جوانبخت مدیرکل نوسازی مدارس  استان نیز در جلسه شورای معاونین، گزارشی از فعالیت‌های اداره کل ( جلسات شورای معاونین، شورای فنی، ارزیابی طرحها، مدرسه سبز، جشنواره های خیرین، اعتبارات پروژه ها و ...) ارائه داد و اعضای شورای معاونین نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل رفاهی و معیشتی کارکنان، تأمین منابع مالی برگزاری جشنواره های خیرین، کمبود اعتبار معرفی خیرین در رسانه ها، جشنواره های مدرسه‌ای بیان کردند.

باقری مشاور رئیس سازمان نیز بر اهمیت مقایسه اعتبارات تخصیص یافته استانی و ملی تأکید کرد و گفت: نسبت اعتبارات تحقق یافته نسبت به اعتبارات تخصیصی 1 است که امیدواریم این نسبت به 2 برسد.

وی افزود: استان قزوین در زمینه جذب اعتبارات سال 97 رتبه نخست را کسب کرده است.

جعفری مدیرعامل جامعه خیرین هم گفت: تصمیمات شورایی در جلسات اداره کل نوسازی مدارس استان قزوین، همسویی سازمان برنامه و بودجه با خیرین، تکریم خیرین و تعامل و همدلی با سایر دستگاهها قابل تقدیر است .

وی افزود: تکمیل پروژه های نیمه تمام خیّری از دغدغه های خیرین بوده که در استان قزوین این امر مورد توجه جدی مسئولین بوده و اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است.


نظر شما :