سرپرست اداره‌کل نوسازی مدارس ایلام خبر داد:

بهره‌برداری از ۱۵ فضا‌ی آموزشی جدید در استان تا مهرماه

۰۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۳ کد : ۲۰۸۰ ایلام
سرپرست اداره‌کل نوسازی مدارس استان ایلام گفت: تا اول مهر پنج فضای آموزشی شهری و ۱۰ فضای آموزشی روستایی به فضا‌های آموزشی استان ایلام اضافه می‌شود.
بهره‌برداری از ۱۵ فضا‌ی آموزشی جدید در استان تا مهرماه

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل نوسازی مدارس استان ایلام، نصرت‌اله رحیمی با اشاره به افزایش فضاهای آموزشی در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: بر اساس تلاش‌های صورت گرفته تا ماه‌مهر پنج فضای آموزشی شهری با زیربنای ۵ هزار و ۸۷۳ متر مربع در قالب ۳۳ کلاس و ۱۰ فضای آموزشی روستایی با زیربنای ۳ هزار و ۶۳۳ مترمربع در قالب ۳۵ کلاس به فضای آموزشی استان ایلام اضافه و در مجموع حدود ۲ هزار و ۴۰ نفردانش آموز از این فضا‌ها بهرمند خواهند شد.

سرپرست اداره‌کل نوسازی مدارس ایلام افزود: برای نوسازی و ساخت این مدارس ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار صرف شده است که ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن با مشارکت خیرین ملی و استانی تامین می‌شود.

۲۷ درصد فضای آموزشی استان ایلام هوشمند‌سازی شده است

رحیمی در خصوص هوشمند‌سازی مدارس بیان کرد: ظرف ۶ سال گذشته، با مشارکت اداره‌کل آموزش و پرورش استان ایلام، ۳۰۸ فضای آموزشی در قالب ۷۴۵ کلاس هوشمندسازی شده که شامل ۲۷ درصد فضای آموزشی استان است.

وی یادآورشد: در حوزه تجهیزات، امسال حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تجهیزات خریداری شده که شامل تجهیزات آموزشی، کلاسی، صندلی، هوشمند سازی، رایانه و چاپ گر است.

سرپرست اداره‌کل نوسازی مدارس ایلام افزود:  همچنین سیستم‌های سرمایشی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در مناطق گرمسیر استان مانند دهلران و موسیان توزیع شده است.

رحیمی اضافه کرد: با توجه به تفاهم‌نامه صورت گرفته بین استاندار ایلام و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور قرار است برای برچیدن بخاری‌های نفتی از سطح استان و جایگزین کردن سیستم‌های گرمایشی استاندارد، اعتباراتی به استان تزریق شود که خوشبختانه تا این لحظه حدود ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تامین و ابلاغ شده است؛ امیدواریم با یاری خداوند متعال کلیه بخاری‌های نفتی مدارسی که گازکشی شده‌اند، برچیده و سیستم‌های استاندارد جایگزین آن شود.

کلید واژه ها: اداره کل نوسازی ایلام نوسازی مدارس سرانه فضای آموزشی فضاهای آموزشی


نظر شما :