مدرسه خیّرساز شهرستان مراوه تپه استان گلستان افتتاح شد

۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۰۸:۱۷ کد : ۲۱۵ گلستان
مدیرکل نوسازی مدارس استان گلستان گفت: مدرسه ۶ کلاسه "عبدالصمد غراوی" به همت یکی از خیّرین مدرسه‌ساز بومی در روستای آق تقه شهرستان مراوه تپه احداث شد و به بهره‌برداری رسید.
مدرسه خیّرساز شهرستان مراوه تپه استان گلستان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس گلستان، یاسر لیوانی در مراسم افتتاح مدرسه 6 کلاسه شهرستان مراه تپه، بیان کرد: مدرسه "عبدالصمد غراوی" با 487 مترمربع زیربنای آموزشی، یک هزار و 100 مترمربع محوطه‌سازی، 450 متر طول دیوار کشی و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و یکصد میلیون تومان به صورت مشارکتی و به همت خیّر مدرسه ساز "دکتر عبدالصمد غراوی: در روستای آق تقه از توابع شهرستان مراوه تپه احداث شده است.

وی ضمن تقدیر از نگاه ویژه خیّرین مدرسه‌ساز به آموزش و پرورش ، مدارس و دانش آموزان، افزود: همزمان با آغاز سال تحصیلی جاری 32 پروژه با 177 کلاس درس با مشارکت خیّرین مدرسه‌ساز احداث و تحویل آموزش و پرورش استان شد. که این امر نشان از همت والا و گام‌های بزرگی است که  خیّرین در امر توسعه فضاهای آموزشی برمی‌دارند.

در ادامه مراسم، عبدالصمد غراوی خیّر مدرسه‌ساز بومی شهرستان مراوه تپه ضمن تبریک به دانش‌آ‌موزان و اهالی روستا، تصریح کرد: امیدوارم ساخت این مدرسه برای روستا منشا خیر و برکت باشد و برای من افتخار بزرگی است که به عنوان خیّر مدرسه‌ساز فعالیت کنم. 

وی با بیان اینکه مدرسه و معلم دو رکن پیشرفت و توسعه جوامع هستند، افزود: مدرسه مکانی است که فرزندان ما در آن علم  و ادب می‌آ‌موزند و رشد می‌یابند در واقع مدرسه خانه دوم  فرزندان ما است، بنابراین جایگاه بسیار بالایی دارد.

این خیّر مدرسه‌ساز یادآور شد: امروز شاهد کمبود شدید فضای آموزشی در کل کشور هستیم که حل این امر مشارکت همگانی را در توسعه فضاهای آموزشی می‌طلبد. مدرسه‌سازی  فرهنگ و تغییر نگرش است که انگیزه سیاسی و اقتصادی ندارد، خیّر مدرسه‌ساز تنها هدفش این است که جامعه‌اش رشد کند.

غراوی افزود: مدرسه‎سازی جهادی برای نشر علم و توسعه تعلیم و تربیت است بنابراین از همه مردم  می‌خواهم که در این کار خیّر مشارکت داشته باشند و از یکدیگر سبقت بگیرند.

شایان ذکر است، در این مراسم  معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان، فرماندار و مدیر آموزش و پرورش شهرستان، روحانیون و جمعی از اهالی روستا حضور داشتند.

کلید واژه ها: مدارس خیرساز سرانه فضای آموزشی خیرین مدرسه‌ساز


نظر شما :