مدیرکل نوسازی مدارس لرستان خبر داد:

اتمام تعمیر مدارس سیل زده استان لرستان تا آغاز سال تحصیلی

۲۴ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۷ کد : ۲۳۹۴ اخبار مهم
مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان گفت: تعمیر ۳۱۰ پروژه آسیب‌دیده از سیل استان لرستان با آغاز سال تحصیلی به پایان می‌رسد و این مدارس با تجهیزات نو میزبان دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید خواهند بود.
اتمام تعمیر مدارس سیل زده استان لرستان تا آغاز سال تحصیلی

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان لرستان، محمدرضا حیدری با اشاره به فرا رسیدن سال تحصیلی جدید اعلام کرد: در سیل فروردین ماه 423 فضای آموزشی آسیب دیدند که از این تعداد 310 پروژه نیازمند تعمیر و 113 پروژه دیگر نیازمند تخریب و بازسازی شدند .

وی با مقایسه سیل استان لرستان نسبت به دو استان دیگر( خوزستان و گلستان) اظهار داشت: سیل لرستان بدلیل توفنده بودن و قدرت و شتاب آنی و یکباره، موجب بروز خسارات فزاینده‌ای به زیرساخت‌های استان گردید در صورتیکه در سایر مناطق سیل‌زده کشور بیشتر شاهد آبگرفتگی بودیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان ضمن قدردانی از همراهی مجموعه سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: پس از سیل شاهد تلاش های شبانه روزی و جهادی مجموعه سازمان نوسازی مدارس بوده یم به نحوی که با انجام عملیات اجرایی پروژه‌ها بصورت 3 شیفتی، شاهد اتمام تعمیر 310 مدرسه سیل‌زده هستیم که در نوع خود یک رکورد جدید در عرصه تعمیر مدارس محسوب می‌شود.

حیدری ادامه داد: همچنین در بحث ساخت مدارس تخریب شده از سیل، با شروع به کار 62 پروژه و اتمام مدارس یک ، دو و سه کلاسه تا پایان مهرماه، مشکل تأمین فضاهای آموزشی مناطق سیل‌زده تا حد بسیار زیادی حل خواهد شد، همچنین کار ساخت مدارس 6 کلاسه نیز تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید .

مدیرکل نوسازی مدارس استان در ادامه افزود : پروژه های نیمه تمام 12 کلاسه قلم چی پلدختر و 6 کلاسه معمولان که بنا بر قراداد منعقد شده با پیمانکار مربوطه می بایست در خردادماه سال 1399 تحویل می‌شد با کار مضاعف و تلاش جهادی و شبانه‌روزی کارکنان نوسازی مدارس در مهرماه امسال آماده بهربرداری خواهند بود .

کلید واژه ها: تعمیر مدارس سیل زده


نظر شما :