با برگزاری نخستین نشست ویدئو کنفرانس استان‌های کشور؛

دوره‌های آموزشی تخصصی مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس آغاز شد

۰۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۵ کد : ۲۵۰۵ اخبار مهم
دوره‌های آموزشی تخصصی مشارکت‌های مردمی با برگزاری نشست ویدئو کنفرانس با ادارات‌کل استان‌های کشور آغاز شد.
دوره‌های آموزشی تخصصی مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس آغاز شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، اولین دوره آموزشی بررسی و تبیین "اصول مدیریت سازمان های مردم نهاد و راهکارهای جذب خیرین" با حضورمعاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان، مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و کارشناسان این دفتر به صورت ویدئو کنفرانس با شرکت معاونین و کارشناسان مشارکت‌های مردمی ادارات کل نوسازی مدارس کشور برگزار شد.

دکتر محمد رکوعی معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان در ابتدای این جلسه، رویکرد جدید سازمان در برگزاری جلسات غیر حضوری را روشی برای شتاب بخشیدن به روند آموزش در سازمان نوسازی مدارس اعلام نمود و حوزه مشارکت‌ها را پیشگام این روش  دانست.

همچنین مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی نیز از برنامه‌ریزی این دفتر برای اجرای طرح آموزش مستمر نیروهای فعال در حوزه مشارکت‌های مردمی سازمان و ادارات کل استانی در یک برنامه میان و بلند مدت خبر داد.

محمدرضا قربانی گفت: برگزاری ویدیو کنفرانس آموزشی امروز نقطه آغاز برنامه آموزشی در حوزه مشارکت‌های مردمی است.

در این جلسه دکتر ایثار خدادادی، مدرس و مشاور مدیریت منابع انسانی در سازمان‌های مردم نهاد نیز ضمن تبیین ظرفیت‌های ناشناخته موجود در جذب و هدایت خیرین، ابعاد مختلف این موضوع را تبیین نمود.

این مدرس دانشگاه با اشاره به تفاوت‌های کارکردی خیریه‌ها و نهادهای مردم نهاد، وظایف معاونین مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس استان‌ها را در راهبری نهادهای خیریه بسیار موثر ارزیابی کرد.

خدادادی شفافیت و پاسخگویی و تبیین برنامه‌ها در بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) را از عوامل موثر در پویایی و موفقیت نهاد خیرین مدرسه‌ساز دانست.

در این جلسه تعدادی از کارشناسان استان‌ها به بیان نظرات و پرسش‌های خود در خصوص موضوعات تخصصی مطرح شده پرداختند.

بر اساس برنامه2ریزی‌های انجام شده، این جلسات آموزشی  بصورت غیرحضوری در دفتر مشارکت‌های مردمی در مباحث تخصصی ادامه خواهد داشت


نظر شما :