مدیرکل نوسازی مدارس کرمانشاه:

استانداردسازی سیستم گرمایشی ۱۱۰۰ کلاس درس در کرمانشاه

۰۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۵ کد : ۲۵۵۴ اخبار مهم
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کرمانشاه گفت: تا قبل از شروع فصل سرما، سیستم گرمایشی ۱۱۰۰ کلاس درس در سطح استان استاندارد می‌شود.
استانداردسازی سیستم گرمایشی ۱۱۰۰ کلاس درس در کرمانشاه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نوسازی مدارس کشور، مرزبان نظری در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون 274 پروژه با 1250 کلاس درس و 161 هزار مترمربع زیربنا احداث شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای این دولت تاکنون، خیرین ۱۸۵میلیارد تومان در سطح استان مشارکت داشتند. علاوه بر آن  ۳۲‌ میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای خرید تجهیزات آموزشی و کلاسی و ۱۷ میلیارد تومان هم از اعتبارات استانی به منظور تعمیر و مرمت مدارس استان کرمانشاه هزینه شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس کرمانشاه با اشاره به استاندارسازی 1100 کلاس درس استان تا پایان سال بیان کرد: این دولت تاکنون ۳۵ میلیارد تومان برای تجهیز 11 هزار کلاس درس به سیستم گرمایشی استاندارد اختصاص داده شده است و ۲ هزار کلاس درس باقی مانده است  که تا پیش از فصل سرما تمام روستاهای دارای لوله گاز به سیستم گرمایشی به تجهیزات گرمایشی ایمن مجهز می شوند.

ساخت ۱۴۵ مدرسه در مناطق زلزله‌زده

در ادامه این مراسم هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به روند بازسازی مدارس مناطق زلزله‌زده و افزایش سرانه فضای آموزشی استان اظهار کرد: خیرین مدرسه‌ساز زلزله را از یک تهدید به یک فرصت تبدیل کردند و سرانه فضای آموزشی استان را بالا بردند.

بازوند بیان کرد: زلزله ۷۸ مدرسه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه را تخریب کرد اما اکنون به همت دولت و خیرین در مناطق زلزله‌زده  ۱۴۵ مدرسه ساخته شده و ۴۵ مدرسه دیگر هم در حال ساخت است.

استاندار کرمانشاه در ادامه از وزیر آموزش و پرورش خواستار تجهیز و نوسازی مدارس مناطق حاشیه‌ای شهرها به ویژه مرکز استان کرمانشاه شد.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس کرمانشاه


نظر شما :