با حضور مسئولان مشارکت‌های مردمی ادارات کل نوسازی مدارس کشور؛

شورای هماهنگی مشارکت‌های مردمی تشکیل شد

۱۰ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۷ کد : ۲۵۷۹ اخبار مهم
شورای هماهنگی مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور با هدف ارتقای جایگاه مشارکت مردم در تامین فضاهای آموزشی تشکیل شد.
شورای هماهنگی مشارکت‌های مردمی تشکیل شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، شورای هماهنگی مناطق مشارکت‌های مردمی ادارات کل نوسازی مدارس کشور برای نخستین بار با حضور ناصر قفلی رئیس و محمدرضا جعفری مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه‌ساز، محمد رکوعی معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی، محمدرضا قربانی مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمانف خدیجه نیزاری رئیس شورای بانوان خیّر مدرسه‌ساز تشکیل و ترکیب شورای مرکزی تعیین شد.

بر اساس آیین‌نامه این شورا، دبیران مناطق شش گانه کشور با آرای مدیران مشارکت‌های مردمی ادارات کل نوسازی مدارس استان‌های واقع در هر منطقه انتخاب و به عضویت شورای مرکزی مشارکت های مردمی نوسازی مدارس کشور درآمدند.

دبیران منتخب هر منطقه به همراه مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی به عنوان «رئیس شورا» خواهد بود و سه نفر از مدیران مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس به عنوان «ناظر» بر این مناطق شش گانه تعیین خواهند شد که ترکیب شورای مرکزی مشارکت‌های مردمی کشور را تشکیل می‌دهند.

تشکیل شورای هماهنگی گامی مهم برای ارتقای جایگاه مشارکت‌های مردمی

محمد رکوعی معاون توسعه، مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور در این نشست به تبیین اقدامات سازمان در این بخش پرداخت و راهبرد اصلی سازمان را توجه به حوزه مشارکت‌های مردمی اعلام کرد.

وی گفت: تمرکز بر حوزه مشارکت‌های مردمی را به عنوان یک هدف راهبردی دنبال می‌کنیم و به همین دلیل در گامی مهم تشکیل این شورا می‌تواند بخش اصلی از زیرساخت های لازم برای ارتقای جایگاه و نقش حوزه مشارکت‌های مردمی را به ویژه در استان‌های مختلف تامین کند.

شورای هماهنگی، نظام تصمیم سازی در حوزه مشارکت‌های مردمی را ارتقا می بخشد

در ادامه مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور ضمن تشریح اهداف و ضرورت‌های اصلی تشکیل شورای هماهنگی مشارکت‌های مردمی، ارتقای نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری در حوزه مشارکت های مردمی و ظرفیت سازی برای شناسایی فرصت های جدید در عرصه عملکرد خیرین مدرسه ساز را از مهمترین ضرورت‌های تشکیل این شورا اعلام کرد و افزود: تشکیل شورای هماهنگی می تواند موجب تحول در نقش آفرینی دفاتر مشارکت‌های مردمی و کسب موفقیت های بیشتر در این حوزه باشد.

وی گفت: دبیران منتخب در شورای هماهنگی نماینده استان‌های واقع در آن منطقه بوده و مدل فعالیت مبتنی بر خرد جمعی و کار گروهی هدفمند را در این حوزه گسترش خواهند داد.

استقبال جامعه خیرین مدرسه ساز از تشکیل شورای هماهنگی مشارکت‌های مردمی

ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در این مراسم با اشاره به اهمیت جایگاه و درجه تاثیرگذاری معاونین مشارکت های مردمی ادارت کل نوسازی مدارس کشور گفت: معاونین مشارکت های مردمی حلقه وصل ادارات کل نوسازی مدارس، مجامع استانی خیرین و ادارات کل آموزش و پرورش بوده و در نیل به موفقیت در عرصه جذب خیرین مدرسه ساز نقش اساسی دارند.رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز تشکیل شورای هماهنگی مشارکت های مردمی را گامی در جهت افزایش کارآمدی و ارتقای فعالیت های مربوط به شناسایی خیرین مدرسه ساز و استفاده از ظرفیت های این عرصه دانست.

قفلی با تاکید بر ضرورت تعامل نوسازی مدارس و مجامع استانی، عضویت مدیران عامل این مجامع در شورا را پیشنهاد کرد و گفت: با عضویت مدیران مجامع استانی بر کارآمدی عملکرد شورای هماهنگی مشارکت های مردمی افزوده خواهد شد.

شورای هماهنگی از ظرفیت شورای بانوان استفاده کند

در ادامه رئیس شورای بانوان خیر مدرسه‌ساز کشور از دیگر سخنرانان این مراسم بود که با اشاره به اهمیت تشکیل این شورا گفت: همراهی شورای هماهنگی مناطق و شورای بانوان تحرک تازه‌ای را در فعالیت‌های استانی خیرین مدرسه‌ساز پدید خواهد آورد.

در این جلسه با اخذ آرا از مدیران مشارکت‌های مردمی استان های کشور محمدعلی قورچی بیگی، مهدی اربابی، سید احمد قدسی خرسند، محمدصادق قاری، آرش دانش نژاد و جلال حمره به ترتیب به عنوان دبیران مناطق یک تا شش کشور تعیین و با حکمی از سوی معاونت توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی به مدت دو سال به عضویت شورای مرکزی مشارکت های مردمی کشور درآمدند.

کلید واژه ها: مشارکت‌های مردمی خیرین مدرسه‌ساز


نظر شما :