به همت خیرین مدرسه‌ساز؛

مدارس خیرساز در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد

۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۱ کد : ۲۵۹۲ کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح ۲ مدرسه خیرساز به همت خیرین حقوقی در استان خبر داد.
مدارس خیرساز در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد، در آئین با شکوهی با حضور زارعی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی،حاج دانش آموز مدیر عامل بانک ملی ایران در استان و جمعی از مسئولان محلی مدرسه خیرساز (بانک ملی ایران) در روستای بن زرد علیا از توابع بخش پاتاوه شهرستان دنا افتتاح شد.

پیروز کرمی مدیر کل نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد در این برنامه گفت: این فضای آموزشی در زمینی به مساحت 600 متر مربع و با زیر بنای 258 متر مربع در سه کلاس درس  به همت مدیران بانک ملی ایران در استان احداث خواهد شد .

 وی افزود: تا کنون بانک ملی ایران دراحداث و تکمیل 5 فضای آموزشی با اعتباری بالغ بر 700میلیون تومان در استان مشارکت داشته است .

کرمی گفت: احداث مدرسه 3 کلاسه بالرود زیلایی،تعمیر دبیرستان موشمی زیلایی ،مشارکت در مدرسه 3 کلاسه بناری دیشموک ،احداث مدرسه 3 کلاسه ظفر آباد چین و مشارکت در مدرسه 3 کلاسه بن زرد علیا از جمله اقدامات دیگر بانک ملی ایران در مدرسه سازی استان بوده است.

ساخت مدرسه روستایی 2 کلاسه به همت بنیاد علوی

وی علاوه بر این مدرسه، به ساخت فضای آموزشی در زمینی به مساحت 1500 متر مربع و با 138متر زیر بنای ساختمان آموزشی در دو کلاس درس واقع در روستای گل چهرآباد بخش پاتاوه شهرستان دنا اشاره و اظهار کرد: اعتبار این پروژه 450 میلیون تومان است و از مبلغ یاد شده 200 میلیون تومان آن توسط بنیاد علوی تامین و مابقی از محل اعتبارات ملی _ استانی تامین می‌شود.

مدیر کل نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد محوطه‌سازی این مدرسه خیرساز را 1360 متر مربع عنوان و اضافه کرد: طول دیوار کشی آن 156 متر طول است.

کرمی با اشاره به تعهدات بنیاد علوی و نوسازی مدارس در احداث فضاهای آموزشی افزود: بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان  در مرحله اول 17 کلاس درس  در قالب 6 مدرسه تعهد کرده بود که همه آنها در سال 97احداث و تحویل شد؛ در مرحله  دوم هم از مجموعه 17 کلاس درس در قالب 8 مدرسه، تا کنون 6 کلاس درس آن در قالب دو مدرسه  احداث و تحویل مناطق آموزش و پرورش استان شده است.  

وی گفت: شایسته است که همه ذینفعان مدارس به نحو مطلوب و شایسته‌ای در نگهداری ازاین فضاها کوشا باشند تا آینده گان از هم آنها بهره‌مند شوند .   

کلید واژه ها: مدرسه خیّرساز افتتاح مدرسه خیرساز خیرین مدرسه ساز


نظر شما :