به همت خیرین مدرسه‌ساز صورت گرفت؛

بهره‌برداری از ۲ مدرسه روستایی با همکاری خیریه مهر گیتی

۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۲ کد : ۲۶۰۲ خراسان شمالی
۲ مدرسه در روستای قصر قجر و بند یغمور بجنورد با مشارکت سید احمد افصح حسینی و همکاری مهر گیتی ساخته شد و به بهره‌برداری رسید.
بهره‌برداری از ۲ مدرسه روستایی با همکاری خیریه مهر گیتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان شمالی، امین فلاح در مراسم بهره برداری از مدارس سید احمد افصح حسینی روستای بند یغمور و روستای قصر قجر بیان کرد: این مدارس با مشارکت خیر نیک‌اندیش آقای سید احمد افصح حسینی و همکاری موسسه مهر گیتی احداث شد که داری 9 کلاس درس با 527 متر مربع مساحت بوده و برای احداث آنها11 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.

مدیر کل نوسازی مدارس با اشاره به اینکه مهم‌ترین گام توسعه در هر جامعه‌ای آموزش است، افزود: یکی از اساسی‌ترین ملزومات آموزش موثر فراهم کردن فضایی مناسب برای این مهم است بنابراین خیرین مدرسه‌ساز با ایثار و فدا کاری و ساخت فضاهای ایمن آموزشی پیشگامان توسعه کشور به شمار می‌روند.

توسعه زیرساخت‌های آموزشی در مناطق مرزی و کمتر توسعه‌یافته

در ادامه این مراسم زهرا گیتی‌نژاد مدیرعامل موسسه مهرگیتی هدف این موسسه را رفع تبعیض و فقر فرهنگی دانست و بیان کرد:  مدارسی که به همت خیّرین و با همکاری موسسه مهر گیتی ساخته شده‌اند در مناطق مرزی و روستایی کمتر توسعه یافته بوده است زیرا معتقدیم فضای فیزیکی مناسب باعث رشد شخصیتی، ذهنی و عاطفی دانش‌آموز می‌شود به همین دلیل به زیرساخت‌های آموزشی توجه ویژه داریم.

گیتی‌نژاد در پایان با بیان اینکه خیرین مدرسه‌ساز انسان‌سازان واقعی هستند که علاوه بر ساخت فضای آموزشی فرهنگ سخاوت و بخشش را در بین دانش آموزان می پرورانند، اظهار کرد: فضای آموزشی با تاثیر متقابل افزایش اثربخشی معلم از طریق تمرکز بر آموزش و ترویج خلاقیت فارغ از نگرانی‌های مشکلات فضای آموزشی و از طرفی افزایش رشد علمی و عاطفی دانش آموز ناشی از حضور در فضای استاندارد، بهره‌وری آموزش و یادگیری را افزایش می دهد.

کلید واژه ها: خیرین مدرسه‌ساز خراسان شمالی


نظر شما :