با حضور معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس؛

مدیرکل جدید نوسازی مدارس استان یزد معرفی شد

۱۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۸ کد : ۲۶۱۰ اخبار مهم
معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد گفت: جشن جمع آوری بخاری‌های نفتی و مدارس خشت و گلی تا سه هفته آینده در سراسر کشور برگزار می‌شود.
مدیرکل جدید نوسازی مدارس استان یزد معرفی شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، آیین تکریم و معارفه مدیران کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس یزد با حضور داریوش ورناصری معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، محمدعلی طالبی استاندار یزد و جمعی از مدیران ارشد آموزشی، فرهنگی و اجرایی استان یزد برگزار و "جواد ذاکر هرفته" به عنوان مدیرکل جدید نوسازی مدارس استان یزد معرفی و از خدمات محمدرضا عارفی مدیرکل سابق قدردانی شد.

در این آیین ورناصری ضمن تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و جدید نوسازی استان اظهار کرد: با بررسی‌های انجام شده مبلغ بالایی معادل 100هزار میلیارد تومان برای افزایش سرانه فضاهای آموزشی کشور نیاز است که تامین این اعتبار همکاری خیرین را می‌طلبد.

معاون فنی‌ونظارت سازمان نوسازی مدارس کشور بیان کرد: طرح‌های جدید فضاهای آموزشی حتی با کمترین رقم سرمایه گذاری حتما باید با مشارکت خیرین آغاز شود تا در جذب اعتبارات ملی با مشکل برخورد نکنیم.

وی با اشاره به اینکه سند تحول بنیادین بر توجه به تامین زیرساخت‌های فضا و تجهیزات آموزشی تاکید دارد، ادامه داد: همه ما ملزم به اجرای آن هستیم و در ساخت و سازهای باید جدید به فناوری روز توجه شود.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه دولت یازدهم و دوازدهم اعتبارات بسیار خوبی را در بخش مدارس اختصاص داده است، اظهار کرد: هر چند هنوز نیازمند فضاهای بیشتری هستیم ولی در سال گذشته تخصیص این بخش بیش از 110درصد بود و در سال 98هم اعتبارات بیش از سه برابر شد و علی‌رغم همه مشکلاتی که وجود داشت افزون بر 10هزار کلاس درس تا هفته آینده به فضاهای آموزشی کشور اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه افزون بر 25 هزار کلاس درس در کشور از بخاری نفتی استفاده می‌کنند، گفت: ظرف سه هفته آینده جشن جمع‌آوری بخاری نفتی و جشن جمع‌آوری مدارس خشت و گلی در مدارس کشور برگزار می‌شود.

تخریب و بازسازی 60 کلاس درس در یزد

وی با بیان اینکه افزون بر ۶۰ کلاس درس در استان یزد در حال تخریب و بازسازی است، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده تمام مدارس خشتی و گلی و بخاری نفتی از مدارس کشور جمع‌آوری می‌شود.

 وی ادامه داد: امسال 10هزار کلاس درس در قالب یک هزار و 700طرح به فضای آموزشی اضافه شده است که به زودی به طور رسمی راه‌اندازی می‌شود.

ورناصری با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی در کشور 5/2مترمربع است و با توجه به چشم انداز 15ساله باید به 8/4 مترمربع برسد، یادآور شد: با توجه به تحصیل بیش از 14میلیون دانش‌آموز در کشور، اکنون سه متر به ازای هر نفر کمبود داریم که باید تلاش شود این آمار به استاندارد لازم برسد.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشو افزود: سیل سال گذشته، هشت استان به ویژه سه استان لرستان، گلستان و خوزستان را درگیر کرد و زمان بسیاری در زمینه تامین فضاهای آموزشی صرف آنها شد؛ از این رو اعتبارات قابل توجهی به این استان‌ها داده شد و در هفته آینده هم شاهد افتتاح فضاهای آموزشی جدید در این مناطق خواهیم بود و دانش‌آموز بدون کلاس نخواهیم داشت.

وی گفت: روند ساخت و سازهای فضاهای آموزشی در استان‌های یاد شده ادامه خواهد داشت ضمن آنکه این روند با توجه به رویکرد نوین انجام شده است.

 

کلید واژه ها: مدارس خشت و گلی نوسازی مدارس یزد


نظر شما :