به همت خیرین مدرسه‌ساز صورت گرفت؛

افتتاح ۲ مدرسه خیرساز در اردبیل

۱۱ آبان ۱۳۹۸ | ۰۰:۲۷ کد : ۲۸۱۴ اردبیل
دو مدرسه ۶ و ۳ کلاسه در شهرستان‌های خلخال و اصلاندوز به همت خیرین مدرسه‌ساز افتتاح شد.
افتتاح ۲ مدرسه خیرساز در اردبیل

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس اردبیل، دولت لطفی مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس اردبیل در مراسم افتتاح مدرسه در روستای مزه‌جین با تجلیل از همت خیرین نیک‌اندیش مدرسه‌ساز شهرستان خلخال در توسعه فضاهای آموزشی بویژه در مناطق محروم روستایی بیان کرد: پس از مدرسه سه کلاسه روستای منامن در بخش خورش‌رستم، دومین مدرسه سه کلاسه خیرساز در خلخال، توسط خیر نیک‌اندیش علی عبدالحسین‌زاده پزشک نمونه سال ۹۸کشور و با  همت مادر این پزشک در این روستا ساخته شده است.

لطفی تصریح کرد: حصارکشی محوطه مدرسه همچنین تهیه رادیاتور پکیج برای تجهیز سیستم گرمایشی توسط اداره کل نوسازی استان امسال انجام می‌شود؛ برای ساخت مدرسه هم در مدت ۶ماه چهار میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال از محل فروش ساختمان مسکونی این پزشک هزینه شده است.

وی همچنین با تجلیل از خانواده اثباتی، خیّر اهداکننده زمین این مدرسه افزود: مدرسه روستای مزه‌جین در ۲۴۰متر زیربنا با بکارگیری بهترین مصالح ساختمانی احداث شده است.

در این مراسم بشیر خالقی نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس احداث مدارس به همت خیرین را عامل توسعه علمی منطقه دانست و گفت: نه تنها این یک هدیه؛ بلکه سرمایه‌گذاری از سوی خیرین برای آبادانی علمی این کشور است.

خالقی به تغییر جایگاه منطقه‌ای کنکور خلخال از جایگاه ۲به جایگاه سه اشاره کرد و افزود: امسال با این تغییر شاهد پیشرفت چشمگیر قبول‌شدگان خلخالی در رشته‌های مناسب و راهیابی بیش از ۲۰۰نفر از دانش‌آموزان این منطقه به بهترین دانشگاه‌های کشور هستیم.

احداث مدرسه 3 کلاسه در روستای طاهرآباد

در ادامه احداث مدرسه سه کلاسه روستایی طاهرآباد از توابع شهرستان اصلاندوز با حضور خیر مدرسه‌ساز مالک جعفرزاده مقدم، مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس اردبیل و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی و محلی و اهالی روستای طاهرآباد برگزار شد.

عملیات اجرایی سی و ششمین مدرسه خیّر نیک‌اندیش مالک جعفرزاده مقدم با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان اردبیل به مساحت ۱۸۰ مترمربع زیربنا و با اعتبار حدود 5 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

 

 

کلید واژه ها: نوسازی مدارس اردبیل مجمع خیرین مدرسه ساز اردبیل مدارس خیر ساز


نظر شما :