به همت خیرین مدرسه‌ساز صورت گرفت؛

افتتاح ۲ مدرسه خیّرساز در شهرستان‌های گلستان

۱۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۸ کد : ۳۰۱۰ گلستان
مدارس ۶ و ۳ کلاسه در شهرستان‌های کلاله و آق‌قلا به همت خیرین بهره‌برداری شدند.
افتتاح ۲ مدرسه خیّرساز در شهرستان‌های گلستان

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل نوسازی مدارس گلستان، افتتاح و بهره‌برداری از مدرسه خیّرساز مشارکتی عبدالجلیل قلیچی با حضور یاسر لیوانی مدیرکل نوسازی مدارس گلستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در روستای صوفیان شهرستان کلاله برگزار شد.

در این مراسم لیوانی اظهار کرد: از کل اعتباری که در این پروژه هزینه شده مبلغ 300 میلیون تومان توسط خیّر نیکوکار محمد قلیچی فرزند مرحوم حاج عبدالجلیل قلیچی اهدا شد و بخش دیگر اعتبارات از سوی نوسازی مدارس هزینه شده است.

در ادامه قلیچی خیر نیک‌اندیش گفت: پروژه‌ای که امروز شاهد افتتاح آن هستیم با 6 کلاس درس و زیربنای 564 مترمربع ساختمان آموزشی، 40 مترمربع سرویس بهداشتی، 190 متر طول دیوارکشی محوطه، 2000 مترمربع محوطه‌سازی و با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 900 میلیون تومان به صورت مشارکتی در این روستا احداث شد.

 آیین کلنگ‌زنی مدرسه خیّرساز در شهرستان آق‌قلا

همچنین در مراسم دیگری با حضور مدیرکل نوسازی مدارس گلستان، نماینده مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور، رئیس مجمع خیّرین مدرسه‌ساز استان، نماینده بانک اقتصاد نوین و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی کلنگ احداث مدرسه 3 کلاسه خیّرساز مشارکتی در روستای حاجی قره شهرستان آق‌قلا به زمین زده شد.

لیوانی در این مراسم اظهار کرد: این پروژه با 3 کلاس درس و زیربنای 306 مترمربع فضای آموزشی، با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان با مشارکت بانک اقتصاد نوین احداث می‌شود.

مدیرکل نوسازی مدارس گلستان افزود: این پروژه هجدهمین مدرسه‌ای است که پس از وقوع سیل در استان گلستان در منطقه سیل‌زده شهرستان آق‌قلا احداث می‌شود و از کل مبلغ اعتبار برآورد شده در این پروژه مبلغ 300 میلیون تومان از اعتبارات بانک اقتصاد نوین و مابقی از محل اعتبارات نوسازی مدارس هزینه خواهد شد.

 

 

کلید واژه ها: افتتاح مدرسه خیرساز نوسازی مدارس گلستان


نظر شما :