در دیدار با شهردار تهران مطرح شد؛

پیشنهاد نامگذاری یکی از میادین پایتخت به نام خیرین مدرسه‌ساز

۲۳ آبان ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۴ کد : ۳۰۱۷ اخبار برگزیده
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: با توجه به کمک موثر خیرین در ساخت فضاهای آموزشی، یکی از میادین شهر به نام آنها نامگذاری شود.
پیشنهاد نامگذاری یکی از میادین پایتخت به نام خیرین مدرسه‌ساز

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش، مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و جمعی دیگر از معاونان وزیر با پیروز حناچی شهردار تهران در ساختمان اصلی وزارت آموزش و پرورش دیدار کردند.

در این مراسم حاجی‌میرزایی با اشاره به ضرورت برگزاری جلسات بیشتر این چنینی برای رفع مشکلات بیان کرد: بیش از 50 مورد زمینه همکاری بین شهرداری و آموزش و پرورش وجود دارد همچنین نمایندگانی از دو دستگاه برای پیگیری امور مربوطه به زودی معرفی می‌شوند.

در ادامه رخشانی‌مهر اظهار کرد: شهرداری به جای پرداخت عوارض 5 درصد ناشی از عوارض صدور مجوز ساخت و ساز به آموزش و پرورش، در هر منطقه دو واحد مدرسه احداث کند.

وی افزود: خیرین سالانه حدود 1500 میلیارد تومان مدرسه می سازند که به همین دلیل پیشنهاد مزین کردن نام یکی از میادین شهر به نام خیرین پیشنهاد می شود؛ پیشنهاد دیگر توافق برای احداث یک مدرسه بزرگ به جای مدارس کوچک در شهر تهران است.

موافقت با نامگذاری میدانی به نام مرحوم دکتر محمدرضا حافظی

همچنین شهردار تهران با نامگذاری‌های پیشنهادی آموزش و پرورش از جمله نامگذاری میدان و خیابانی به نام مرحوم محمدرضا حافظی و مرحوم مریم میرزاخانی موافقت کرد و افزود: مدارسی داریم که هرچند آموزشی هستند اما آمادگی داریم روی آنها سرمایه گذاری کنیم تا مردم استفاده کنند مانند سالن فرهنگ و یا دارالفنون، لذا در این زمینه آمادگی همکاری داریم.

شهردار تهران بیان کرد: وضعیت سلامتی جوانان در شهر تهران مطلوب نیست  لذا باید کاری کنیم تا شرایط ورزش کردن جوانان به ویژه زنان را فراهم کنیم.

وی از در اختیار قراردان بیش از پیش فضاهای ورزشی به آموزش و پرورش خبر داد و افزود: در زمینه هوشمند سازی مدارس نیز با آموزش و پرورش همکاری خواهیم کرد.

کلید واژه ها: سازمان نوسازی مدارس کشور وزیر آموزش و پرورش محسن حاجی میرزایی مهراله رخشانی‌مهر


نظر شما :