دکتر نوبخت در همایش بانوی ایرانی، مدرسه مهربانی:

دولت به تعهد خود در قبال نوسازی مدارس همگام با خیرین وفادار است/ ۱۰۰ درصد اعتبارات ملی خیرین امسال تخصیص یافت

۲۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۰ کد : ۳۰۵۳ اخبار برگزیده
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه‌ساز گفت: امسال هزار میلیارد تومان برای اعتبارات ملی خیرین در نظر گرفتیم که تخصیص ۱۰۰ درصدی داشت.
دولت به تعهد خود در قبال نوسازی مدارس همگام با خیرین وفادار است/ ۱۰۰ درصد اعتبارات ملی خیرین امسال تخصیص یافت

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، محمدباقر نوبخت در همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه‌ساز با ابراز خرسندی از حضور در جمع خیرین مدرسه‌ساز به نمایندگی از دولت؛ کار خیرین مدرسه‌ساز را بسیار مهم و کلیدی دانست و ماموریت و مسئولیت بزرگ و سترگ بانوان خیّر در این مقطع را مورد توجه قرار داد.

وی خطاب به خیرین اظهار کرد: شما خیرین کار بسیار مهم و سنجیده داشتید و آنچه تشخیص دادید دقیقا نقطه کانونی برای توسعه و پیشرفت کشورهاست.

نوبخت با اشاره به اینکه مدرسه نقطه کانونی توسعه و پیشرفت هر کشور است؛ آموزش را مولفه اصلی توسعه انسانی دانست و خاطرنشان کرد : بدون ایجاد محیط و فضای مناسب دستیابی به این مهم امکان‌پذیر نیست و خیرین و دولت دوشادوش یکدیگر در این مسیر حرکت می کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: امروز همه کشور‌ها توسعه‌یافتگی را بر پایه آموزش قرار می‌دهند، چراکه یکی از مولفه‌های توسعه آموزش است، بر همین اساس توسعه فضاهای آموزشی بسیار ضرورت دارد و خیرین مدرسه‌ساز بسیار دقیق و سنجیده با توجه به نیاز جامعه قدم در این مسیر گذاشته‌اند.

معاون رئیس جمهور از مراحل نهایی تعیین بودجه سال آینده خبر داد و گفت: روز گذشته هجدهمین ستاد بودجه را برگزار کردیم و ارقام کلان را نهایی کردیم؛ امروز به اینجا آمدم تا بدانم برای سال جاری ردیف عمرانی متناسب با برنامه‌ریزی خیرین و امر مدرسه‌سازی چه مقدار است تا آن را در لایحه بودجه تقدیم دولت کنم و مطمئن هستم دولت آن را می‌پذیرد.

نوبخت تصریح کرد: امسال یک هزار میلیارد تومان برای اعتبارات ملی خیرین در نظر گرفته بودیم که تخصیص ۱۰۰ درصدی یافت و این امر نشان از حمایت دولت برای توسعه و تامین فضاهای آموزشی دارد و علی‌رغم کمبودها و محدودیت‌ها دولت همین روند را برای اختصاص اعتبارات مورد نیاز در سال آتی تعهد می‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: این ردیفی که از آن صحبت می‌کنیم تعهد تصویبی و اجرایی است؛ البته ممکن است برخی بودجه مصرفی تقلیل یابد، اما ردیف خیرین را تغییر  نمی‌دهیم.

نوبخت ابرازامیدواری کرد دولت تلاش خود را می کند با همراهی خیرین سند ۵ ساله تدوین شده مجمع خیرین، برای ساخت ونوسازی مدارس محقق شود.

کلید واژه ها: محمد باقر نوبخت رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور


( ۱ )

نظر شما :