معاون رئیس جمهور در سومین همایش ملی بانوان خیر مدرسه‌ساز :

با کمک خیرین فرصت‌های برابر آموزشی به وجود آمده است/ ضرورت توجه به کیفیت‌بخشی ساخت مدارس

۲۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۸ کد : ۳۰۵۴ اخبار برگزیده
معاون رئیس جمهور با بیان اهمیت نقش خیرین مدرسه‌ساز در تامین فضاهای آموزشی، بر ضرورت توجه به کیفیت‌بخشی به ساخت مدارس تاکید کرد و گفت: با کمک خیرین فرصت‌های برابر آموزشی به وجود آمده است.
با کمک خیرین فرصت‌های برابر آموزشی به وجود آمده است/ ضرورت توجه به کیفیت‌بخشی ساخت مدارس

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در سومین همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه‌ساز، خیرین را به مثابه فرشتگانی دانست که باسخاوت و ایثار و بخشندگی از جان و مال خود برای آینده دانش آموزان و پیشبرد علم و دانش مایه می‌گذارند و تلاش می کنند و اظهار کرد: امیدوارم خداوند به  دل‌های‌ آنها انرژی بیشتر و سلامتی کامل عطا کند.

معصومه ابتکار با تشکر از خیرین و به ویژه بانوان خیّر مدرسه‌ساز، نقش زنان را در ساختن جامعه مهم ارزیابی و تاکید کرد و با اشاره به تحولات مثبت در حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی پس از انقلاب اسلامی افزود: بعد از انقلاب گام‌های بزرگی در جهت تحول آموزش و پرورش و آموزش عالی صورت گرفت که نقش زنان و حرکت الهام بخش انها دراین حوزه پررنگ است.

وی ادامه داد: به گفته ناظران بین‌المللی، تغییرات در این حوزه که بخشی از آن مربوط به حوزه سوادآموزی و مدرسه‌سازی بوده، شگفت‌انگیز بوده است؛ امروز شرایط ما از نظر آموزش و پرورش و آموزش عالی در کشورهای منطقه مناسب است و در این زمینه باید تلاش‌ها استمرار داشته باشد تا دچار عقب‌ماندگی نشویم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت:  قبل از انقلاب ۳۸ درصد دختران از دسترسی به آموزش و پرورش محروم بودند اما اکنون این رقم به چهار درصد کاهش یافته است؛ هرچند اکنون محرومیت از تحصیل دختران بیش از پسران است که امیدواریم آن را به صفر برسانیم.

وی  به تکلیف شرعی و قانونی دستیابی به فرصت‌های برابر آموزشی دختران و پسران اشاره کرد و موضوع کودکان و بخصوص دختران بازمانده و محروم از تحصیل را به خاطر مشکلات و ترک تحصیل از موارد مورد توجه و قابل اهمیت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و آموزش و پرورش برشمرد و ابراز امیدواری نمود: با همت مسئولین و خیرین بزرگوار این مشکلات بخصوص درمناطق مرزی و روستایی رفع شود.

وی بر کیفیت‌بخشی به ساخت مدارس تاکید و توجه به مدیریت مصرف و هویت ایرانی اسلامی در معماری مدارس مهم دانست و عنوان کرد: امیدوارم خیرین در فرآینده مدرسه‌سازی به موضوع هوشمندسازی مدارس و ایجاد مدارس سبز توجه داشته باشند و دولت را در این مسیر یاری دهند. 

ابتکار با اشاره به ضرورت مهارت‌آموزی به خصوص در سبک زندگی و مهارت کارآفرینی تصریح کرد: بر این اساس لازم است تا در ساخت مدارس به ساخت و تجهیز کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای نیز توجه شود و امیدوارم خیرین مدرسه‌ساز به این کار مهم توجه کنند.
 

کلید واژه ها: معصومه ابتکار مشاور رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همایش بانوان خیر مدرسه‌ساز لعیا جنیدی بانوی ایرانی، مدرسه مهربانی


نظر شما :