معاون حقوقی رئیس جمهور در همایش بانوان خیّر مدرسه‌ساز:

دامنه کار خیّرین حد و مرز ندارد/ آموزش از بنیادی‌ترین حقوق هر انسانی است

۲۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۴ کد : ۳۰۵۵ اخبار برگزیده
معاون حقوقی رئیس جمهور در سومین همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه‌ساز، آموزش را از بنیادی‌ترین حقوق هر انسانی دانست و گفت: دامنه کار خیّرین حد و مرز ندارد.
دامنه کار خیّرین حد و مرز ندارد/ آموزش از بنیادی‌ترین حقوق هر انسانی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در سومین همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه‌ساز که با شعار بانوی ایرانی، مدرسه مهربانی در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار شد؛ با بیان اینکه دامنه کار خیّرین حد و مرز ندارد؛ اظهار کرد: رحمت و برکتی که کار خیرین مدرسه‌ساز دارد بی حد و مرز است و چه بهتر که این کار خیر در مدرسه‌سازی باشد که نیکی آن به همگان می‌رسد.

جنیدی با تمجید از نقش بی بدیل خیرین مدرسه ساز در پیشرفت جامعه که با فراهم آوردن امکانات آموزشی برای آینده سازان کشور تلاش و فداکاری می کنند، گفت: حق آموزش و تحصیل به عنوان یک حق اساسی برای انسان به شمار می آید چرا که دستیابی به حقوق دیگر از جمله حقوق سیاسی  اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منوط به آگاهی است که از طریق آموزش فراهم می‌شود و عدم وقوف شخص برحقوق خود او را در آینده دچار مشکلات و گرفتاری‌ها خواهد کرد.

وی بیان کرد: وقتی زنان خیّر در ایجاد فضای آموزشی مشارکت می‌کنند، در حقیقت برای بنیادی‌ترین حق مردم که تحصیل است، مشارکت کرده‌اند و با این عمل سبب افزایش سطح فرهنگی، اجتماعی و  مردم می‌شوند.

معاون حقوقی رئیس جمهور به توجه و صراحت قانون اساسی در لزوم وا همیت برخورداری همه آحاد جامعه از امکانات تحصیلی رایگان و برابر اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی جامعه، و باتوجه به محدودیت منابع و تحریم های اقتصادی مشارکت و نقش‌آفرینی خیرین علاوه بر رفع کمبودها و تامین امکانات موجب ایجاد همبستگی اجتماعی و همدلی مردم در عبور از مشکلات و کاستن از رنج محرومیت‌ها می شود.


نظر شما :