رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور:

خیرین ۱۶ هزار کلاس درس نیمه‌تمام را تکمیل می کنند

۰۲ آذر ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۵ کد : ۳۰۶۹ اخبار برگزیده
رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت: ۴۰ هزار کلاس درس نیمه تمام در کشور وجود دارد که خیرین ۱۶ هزار کلاس را تکمیل می‌کنند.
خیرین ۱۶ هزار کلاس درس نیمه‌تمام را تکمیل می کنند

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز با اشاره به اینکه 40 هزار کلاس درس نیمه کاره درکشور داریم که از این میزان 16 هزار کلاس را خیرین  تکمیل می کنند، گفت: با آقای جهانگیری معاون اول رییس جمهور هم در این باره صحبت شده است‌، که 24 هزار کلاس را دولت تکمیل کند و مابقی را خیرین تکمیل می‌کنند، با توجه به توانمندی خیرین این موضوع را محقق خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای این منظوراعتبارات در استان‌ها حداقل باید 2 برابر شود و اگر تلاش نکنیم و مدارس نیمه کاره باقی بماند به تعادل نسبی نمی رسیم.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور خطاب به رؤسای شورای بانوان مدرسه‌ساز کشور با اشاره به اهمیت و نقش تاثیرگذار بانوان گفت: انتظار دارم بانوان گرانقدر و دلسوز ایران اسلامی دوشادوش همسران و فرزندان خود در راه مقدس مدرسه‌سازی تلاش مضاعف نمایند و با تربیت نسل آینده‌ساز، فرهنگ مشارکت در امور خیر بویژه مدرسه‌سازی را در جامعه ترویج دهند.

تمام تلاش سازمان نوسازی مدارس کشور توجه به حوزه خیرین مدرسه‌ساز است

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور نیز در این جلسه گفت: خیرین مدرسه‌ساز اگر به هر دلیلی سراغ سایر حوزه‌ها  برای کار خیر بروند با توجه به جذابیت حوزه مدرسه‌سازی  باز هم در این عرصه فعالیت خواهند داشت چرا که به اهمیت آموزش واقفند.

رخشانی‌مهر با اشاره به اینکه دولت از دیماه 96 تاکنون بیش از 1500 میلیارد تومان به تعهدات خود عمل کرده است، گفت: برای سال 1399 هم 1000 میلیارد تومان در بودجه در نظر گرفته شده است اما طبق مذاکرات آقای قفلی (رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور) با آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، خیرین متعهد شدند طی مدت دو سال، 5 هزار میلیارد تومان برای ساخت مدارس تعهد کنند که به تبع آن‌،‌ اعتبارات دولت هم افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه کارگروهی برای رفع موانع مدرسه‌سازی در حوزه خیرین شکل گرفته است، گفت: همه اعضای این کارگروه حکم گرفتند و با وزیر آموزش و پرورش در این باره صحبت شد، اکنون منتظر اعلام نظر برای برگزاری اولین جلسه کارگروه هستیم.

رئیس سازمان نوسازی‌،‌توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به اینکه بیشترین دغدغه‌ها مربوط به سهم دولت است، بیان کرد: امیدوارم با تغییر چارت سازمان و ایجاد معاونت برنامه‌ریزی و مشارکت های مردمی ، به برنامه‌ها و مشارکت خیرین توجه ویژه شود.

رخشانی‌‌مهر اضافه کرد: در زمینه اقدامات خیرین کارهای پژوهشی را در دست اقدام داریم که تجربه‌نگاری مدیران نوسازی مدارس کشور و تاثیر خیرین مدرسه‌ساز بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از آن جمله است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برخی انتقادات درباره نحوه ساخت مدارس خیرساز اظهار کرد: به هیچ وجه مدارس را گران نمی‌سازیم و دستگاه‌های نظارتی در این خصوص نظارت و دقت کافی را دارند.


نظر شما :