رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در آذربایجان غربی خبر داد:

بهره‌برداری از ۲ هزار کلاس درس در دهه فجر

۰۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۰ کد : ۳۰۷۵ اخبار برگزیده
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از اهتمام برای جمع‌آوری تمام کلاس‌های درس خشتی و گلی خبر داد و گفت: تا دهه فجر ۲ هزار کلاس درس جدید نیز در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.
بهره‌برداری از ۲ هزار کلاس درس در دهه فجر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر در جریان سفر خود به استان آذربایجان غربی با اشاره به وجود مدارس کانکسی، خشتی و گلی و سنگی در کشور اظهار‌ کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، از مهر ماه سال ۹۷ تصمیم بر این شد که در گام اول مدارس خشتی و گلی و در گام دوم مدارس سنگی جمع آوری شوند که تا مهر ماه امسال تمام مدارس خشتی و گلی در کشور به جز استان سیستان بلوچیستان جمع آوری شد.

وی افزود: تلاش ما بر این است تا تمام کلاس‌های خشتی و گلی استان سیستان و بلوچیستان نیز جمع آوری شود؛ بزودی با جمع آوری تمام کلاس‌های خشتی و گلی، جشن خداحافظی با این کلاس‌ها را در استان سیستان و بلوچستان برگزار می کنیم.
 
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در مهر ماه امسال ۱۰ هزار کلاس درس در سراسر کشور به بهره برداری رسید و طبق برنامه‌ریزی انجام شده تا دهه فجر امسال ۲ هزار کلاس درس دیگر آماده بهره برداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۳۶ هزار کلاس درس غیر استاندارد در کشور وجود داشت، افزود: از این تعداد ۴۸ هزار کلاس درس  با هزینه‌ای بالغ بر 750 میلیارد تومان استانداردسازی شده است.

گفتنی است؛ در این سفر یک مدرسه 12 کلاسه در روستای ملحم شهرستان سلماس افتتاح شد همچنین از پروژه های درحال ساخت خیرین ازجمله اولین پروژه مدرسه با مدیریت سبز استان که در شهرستان مهاباد با زیربنای  3200 مترمربع و در سه طبقه با اعتباری بالغ بر7 میلیارد تومان در حال احداث است بازدید شد همچنین  کلنگ شروع عملیات اجرایی چندین پروژه آموزشی و پرورشی در شهرستان های سلماس‌،‌ چالدران‌، ماکو‌،‌ پیرانشهر و مهاباد بر زمین زده شد.

کلید واژه ها: مهراله رخشانی مهر نوسازی مدارس کشور


نظر شما :