رئیس سازمان نوسازی مدارس در دیدار با مسئولان معاونت برنامه‌ریزی آموزش و پرورش:

برگزاری همایش تجهیز و نگهداری مدارس در تبریز/ جشن جمع‌آوری سیستم های گرمایشی غیر استاندارد برگزار می‌شود

۰۵ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۰ کد : ۳۰۸۴ اخبار مهم
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اهمیت نگهداری و تجهیز مدارس از برگزاری همایش ملی با این رویکرد در شهر تبریز خبر داد.
برگزاری همایش تجهیز و نگهداری مدارس در تبریز/ جشن جمع‌آوری سیستم های گرمایشی غیر استاندارد برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور،  جلسه هم‌اندیشی برای برگزاری جشن جمع‌آوری سیستم‌های گرمایشی غیراستاندارد و همایش نگهداری مدارس و تعمیر تجهیزات با حضور مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مدیران کل مربوطه در سازمان نوسازی مدارس کشور برگزار شد.

در این جلسه رخشانی‌مهر با اشاره به مشکلات و چالش‌های مربوط به نگهداری مدارس اظهار کرد: ناآگاهی برخی مدیران در نگهداری از مدارس خسارات بسیاری را برای فضای آموزشی به دنبال دارد.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه برای اجرای همایش ادامه داد: با توجه به اهمیت نگهداری مدارس، همایشی با این رویکرد در شهر تبریز اواخر آذرماه برگزار خواهد شد که در این جلسه وزیر آموزش و پرورش، مدیران کل پشتیبانی آموزش و پروش و مدیران کل نوسازی مدارس حضور دارند همچنین در بخش‌های جانبی این همایش حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه تجهیزات و برگزاری کارگاه‌های آموزشی را در برنامه‌ها داریم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور همچنین از برپایی جشن خداحافظی با بخاری‌های نفتی و سیستم گرمایشی غیراستاندارد در تبریز خبر داد و گفت: این همایش هم اواخر آذرماه برگزار خواهد شد و محل برپایی آن هم در مدرسه طالقانی خواهد بود.

وی با اشاره به ویژگی جالب توجه مدرسه طالقانی که قرار است محل برگزاری همایش باشد، گفت: این مدرسه جز مدارسی قدیمی استان است که با همان مصالح و نقشه نوسازی شد.

رخشانی‌مهر همچنین به راه‌اندازی چند سامانه جدید شامل مدیریت پروژه، شناسنامه فنی فضاها و مکان‌یابی مدارس اشاره کرد.

در ادامه الهیار ترکمن ضمن اعلام آمادگی برای برپایی همایش‌های یادشده، گودرز کریمی‌فر مدیرکل تعاون و پشتیبانی را به عنوان نماینده کارگروه از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه معرفی کرد و مقرر شد در حوزه ساماندهی نیروی انسانی سازمان نوسازی مدارس هم پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

گفتنی است؛ در این مراسم به همکاری‌های مشترک در زمینه تامین تجهیزات زیرساختی ICT در مدارس و کمک به اجرای هرچه بهتر قانون معافیت مدرسه‌ها از پرداخت هزینه آب، برق و گاز توجه شود.

کلید واژه ها: سازمان نوسازی مدارس کشور مهراله رخشانی‌مهر


نظر شما :