به همت خیرین مدرسه‌ساز صورت گرفت؛

آغاز احداث سومین آموزشگاه ویژه دانش‌آموزان اوتیسم در اردبیل

۱۱ آذر ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۷ کد : ۳۱۲۰ اردبیل
عملیات ساخت آموزشگاه ۳ کلاسه ویژه دانش‌آموزان اوتیسم در اردبیل به همت خیرین مدرسه‌ساز و با حضور مسئولان استانی آغاز شد.
آغاز احداث سومین آموزشگاه ویژه دانش‌آموزان اوتیسم در اردبیل

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس اردبیل‌،‌ عملیات ساخت سومین آموزشگاه ویژه دانش‌آموزان اوتیسم در‌‌ این استان به همت خیرین مدرسه‌ساز و با حضور مسئولان استانی آغاز شد.

دولت لطفی مدیرکل نوسازی مدارس استان در این آیین با بیان اینکه خیرین بازوان توانمند آموزش و پرورش هستند‌،‌ گفت: بدون شک حضور خیرین در امر مدرسه سازی، آموزش و پرورش را در تحقق برنامه‌های تدوین شده در سند تحول بنیادین کمک می‌کند.

لطفی افزود: در سال‌های اخیر نیز دولت تدبیر و امید‌،‌ خیرین مدرسه‌ساز را همراهی کرده است به طوری که با تخصیص اعتبارهای لازم، تمامی پروژه‌های نیمه تمام خیرساز در استان تکمیل شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل گفت: برای ساخت این مدرسه 3 کلاسه بازیربنای 300مترمربع اعتباری برابر با پنج میلیارد ریال درنظر گرفته شده است.

در ادامه جواد قرآن نویس رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان نیز در این آیین با عنوان اینکه تاکنون دو آموزشگاه برای دانش‌آموزان اوتیسم در استان به بهره‌برداری رسیده است، ابراز امیدواری کرد: این آموزشگاه نیز با همکاری اداره کل نوسازی مدارس استان به بهره برداری برسد.

قرآن نویس همچنین با بیان اینکه تاکنون در‌ استان 393 آموزشگاه با هزار و 573 کلاس درس به بهره برداری رسیده است، اظهار کرد: مجمع خیرین مدرسه‌ساز علاوه بر احداث مدرسه، هزینه تحصیل دانش آموزانی را که خانواده‌های آنان از سطح درآمدی پایینی برخوردارند‌، تا اتمام تحصیلات دانشگاهی متقبل می‌شود.

لازم به توضیح است این خیرین  خواستار آن شدند که نامشان درج نشود و تاکنون 52کلاس در قالب 7مدرسه در سطح استان اردبیل ساخته‌اند.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس اردبیل مجمع خیرین مدرسه ساز اردبیل


نظر شما :