رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور خبر داد:

استانداردسازی ۱۰۰ هزار کلاس درس به کمک وزارت نفت

۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۲۳:۵۸ کد : ۳۱۴۱ اخبار برگزیده
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از استانداردسازی ۱۰۰ هزار کلاس درس در کشور به کمک وزارت نفت و همچنین تجهیز هنرستان‌ها خبر داد.
استانداردسازی ۱۰۰ هزار کلاس درس به کمک وزارت نفت

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر در سفر به گیلان با ارسلان زارع استاندار استان گیلان دیدار و درباره مسائل مربوط به فضاهای آموزشی این منطقه بحث و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به وضعیت سرانه فضای آموزشی در استان‌های مختلف بیان کرد: با توجه به وضعیت این سرانه، 10 استان زیر خط میانگین هستند اما در استان گیلان این وضعیت نزدیک به میانگین است.

رخشانی‌مهر از استانداردسازی کلاس‌های درس و توجه دولت به این مهم خبر داد و گفت: در هیئت دولت مصوب شده است تا 100 هزار کلاس درس از منابع وزارت نفت به طور کامل استانداردسازی شوند که با جمع‌آوری بخاری‌های نفتی و با این کمک دولت، می‌توان بخشی از این اعتبارات را صرف تجهیز هنرستان‌ها کرد.

وی با تاکید بر لزوم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام تصریح کرد: براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مدارس کوچک ساخته نخواهد شد بلکه برای ساخت مجتمع‌های بزرگ اقدام می‌کنیم که برای دانش‌آموزان تمام امکانات از قبیل کلاس‌های درس، آزمایشگاه، سالن‌های ورزشی، استخر و غیره در نظر گرفته خواهد شد.

استاندار گیلان هم در ادامه با اشاره به تحصیل حدود 400 هزار دانش آموز در گیلان اظهار کرد: در کنکور امسال از بین 31 استان کشور، گیلان به مقام ششم دست یافت، با وجود این، باید شرایطی فراهم کنیم که با اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان، این استان در کنکور سال آینده به مقام پنجم کشوری برسد.

استاندار گیلان با بیان اینکه در برخی از نواحی استان نقاط پرتراکم جمعیتی داریم افزود: باتوجه به اینکه از لحاظ مساحت سرانه آموزشی در حد میانگین ملی هستیم، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی باید شتاب گیرد همچنین با توجه به بارش باران در بیشتر ایام سال تحصیلی در گیلان نیاز به تجهیز مدارس دارای سالن‌های سرپوشیده ضروری است.

وی با اشاره به اینکه با حمایت دولت تدبیر و امید تعداد قابل توجهی از پروژه‌های نیمه‌تمام به بهره‌برداری رسید، بیان کرد: دانش‌آموزان، آینده سازان کشور هستند و با کمک خیرین مدرسه‌ساز می‌توانیم تعدادی از پروژه‌های نیمه تمام را به بهره‌برداری برسانیم؛ سال آینده دو استخر دانش آموزی، سه سالن ورزشی و چندین مدرسه نیمه تمام به بهر‌ه‌برداری خواهد رسید.

زارع تصریح کرد: با تعامل و همکاری خوب سازمان نوسازی مدارس و خیرین مدرسه ساز، امسال پروژه‌های خوبی به بهره‌برداری رسید که جای تشکر از این خیرین دارد.

استاندار گیلان یکی از اقدامات خوب دولت تدبیر و امید را هوشمندسازی و استانداردسازی مدارس برشمرد و تاکید کرد: در تجهیز مدارس به وسایل گرمایشی، اقدامات مناسبی صورت گرفته و استان از این منظر کامل شده است ولی باتوجه به تراکم جمعیت دانش آموزی در گیلان، نیاز به تجهیزات آموزشی وجود دارد.

 

کلید واژه ها: رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور مهراله رخشانی مهر استانداردسازی کلاس درس


نظر شما :