به همت خیر مدرسه‌ساز صورت گرفت؛

بهره برداری از دبستان دخترانه خیرساز حضرت قاسم ابن الحسن(ع)

۱۶ آذر ۱۳۹۸ | ۰۱:۴۱ کد : ۳۱۴۲ قم
دبستان دخترانه خیرساز حضرت قاسم ابن الحسن (ع) در مراسمی با حضور استاندار قم و جمعی از مسئولان استانی به بهره‌برداری رسید.
بهره برداری از دبستان دخترانه خیرساز حضرت قاسم ابن الحسن(ع)

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس قم، محسن پورگلیان مدیرکل نوسازی مدارس در این مراسم با بیان اینکه این مدرسه از بالاترین استانداردهای معماری برخوردار است، اظهار کرد: عملیات ساخت مدرسه قاسم ابن الحسن علیه السلام از سال 96، در زمینی به مساحت یک هزار و 300 مترمربع و زیربنای کل یک هزار و 480 مترمربع آغاز شده است .

پورگلیان افزود: این مدرسه دارای 9 کلاس درس، آزمایشگاه، کارگاه، نمازخانه و فضاهای اداری است و با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان ساخته شده است که  تامین اعتبار نیمی از آن به همت بانوی خیّر خانم حدادی بود و ادامه عملیات ساخت به کمک اعتبارات دولتی انجام شد.

فعالیت 5 هزار بانوی خیر مدرسه‌ساز در کشور

در این مراسم، خدیجه نیزاری رئیس ستاد بانوان خیر مدرسه‌ساز کشور ضمن بیان اهمیت زن در جامعه بیان کرد: زن مرکز ثقل جامعه است و اگر دختران جامعه ما به نحو صحیح تربیت شوند، همین دختران می‌توانند مردانی بزرگ تربیت کنند که جامعه را بسازند.

نیزاری ابراز کرد: از میان 30 هزار خیّرمدرسه ساز حقیقی و حقوقی که در کشور وجود دارد، 5 هزار بانوی خیر وجود دارد که هر یک از این بانوان خود حامیان و مشوقان خیّرین در انجام امور خیر هستند.

او با اشاره به تشخیص صحیح خیّر مدرسه در ساخت مدرسه دخترانه گفت: اگر روی بانوان جامعه سرمایه گذاری شود و به جای مشغول شدن آنها به مسائل ظاهری با حقیقت آشنا شوند، می توانند ظرفیت‌ها و استعدادهایشان را بروز دهند.

همچنین بهرام سرمست استاندار قم در این مراسم، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات شایسته خیّرین مدرسه ساز گفت: امروز به دلیل افزایش مشارکت مردم در فرایند آموزش و پرورش دانش آموزان، مسئولیت مدیران دولتی نیز سنگین تر از قبل شده است.

وی همچنین تغییر کاربری و در اختیارگذاشتن زمین برای ساخت مدرسه را از برنامه‌های مدیریت استان عنوان کرد و گفت: قم به لحاظ فضاهای آموزشی کمبود بسیاری دارد و باید حدود ۱۰۰ مرکز آموزشی دیگر در این استان بسازیم تا به میانگین کشوری فضاهای آموزشی دست یابیم.

سرمست بیان کرد: با وجود کاستی‌ها در فضاهای آموزشی، خوشبختانه خروجی عملکرد آموزش و پرورش استان قم تربیت دانش آموزانی فرهیخته است.

کلید واژه ها: خیرین مدرسه‌ساز اداره کل نوسازی مدارس قم


نظر شما :