طی سفری ۲ روزه به گیلان؛

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از پروژه‌های آموزشی استان بازدید کرد

۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۲۰:۰۶ کد : ۳۱۴۴ اخبار برگزیده
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور طی سفری روزه به گیلان، از فضاهای آموزشی و پروژه‌های در دست اقدام این استان بازدید کرد.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از پروژه‌های آموزشی استان بازدید کرد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی ‌مهر در سفری دو روزه به گیلان به بازدید از فضاهای آموزشی مناطق مختلف این استان و پروژه های در دست اجرا و نیمه تمام پرداخت. در این سفر علی دقیق مدیرکل نوسازی مدارس استان و حسینی نیا مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور نیز او را همراهی کردند.

در طول این سفر رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور ابتدا از استخر ورزشی نیمه تمام فرهنگیان لاهیجان و دیگر پروژه‌های نیمه تمام این شهرستان بازدید کرد. در ادامه با حضور در شهرستان رودسر به بررسی وضعیت پروژه‌های در حال اجرا و نیمه تمام این شهرستان پرداخت.

وی در ادامه با حضور در شهرستان فومن از پروژه مجتمع آموزشی حضرت آیت الله بهجت فومنی و سایر پروژه‌های در دست اجرا در این شهرستان بازدید کرد.

در دومین روز از سفر، رخشانی مهر از پروژه های در حال اجرا و نیمه تمام در شهرستان صومعه سرا بازدید کرد همچنین با مسئولان این منطقه به بحث و تبادل نظر پرداخت و ضمن بررسی موانع و مشکلات موجود خواستار تکمیل پروژه های نیمه تمام شد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در ادامه با حضور در شهرستان لنگرود و دیدار با مسئولان این شهرستان در جلسه مشترک با روسای آموزش و پرورش مناطق حوزه شهرستان لنگرود، از پروژه های نیمه تمام این شهرستان بازدید کرد.

وی در این جلسه با تاکید بر اینکه اولویت اصلی ما اتمام پروژه‌های نیمه تمام است افزود: تمام تلاش ما این است که هیچ پروژه‌ای را شروع نکنیم مگر اینکه تمامی پروژه های نیمه تمام به اتمام رسیده باشند.

رخشانی‌مهر در جلسه مدیران مدارس شهرستان صومعه ‌سرا گفت: در مهرماه امسال ۱۰ هزار کلاس درس در سراسر کشور به بهره‌برداری رسید و تا دهه فجر هم ۲ هزار کلاس درس دیگر آماده بهره‌برداری شده و در اختیار ادارات آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

وی به تامین اعتبارات سازمان نوسازی مدارس اشاره کرد و افزود: امسال اعتبارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور 100 درصد افزایش یافت به طوری که توانستیم یک و نیم برابر سال گذشته مدرسه بسازیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ادامه به کمک خیرین در احداث مدارس اشاره کرد و گفت: امسال خیرین هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به آموزش و پرورش کمک کردند به طوری که با این کار ۵۰ درصد مدارس نو را خیرین به تنهایی ساختند یا با دولت مشارکت کردند.

رخشانی‌مهر در بخش دیگری از سخنانش از ساخت مدارس سبز در کشور خبر داد و افزود: صرفه ‌جویی در مصرف انرژی، مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست در این مدارس با طراحی و معماری نو، استفاده از سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی استاندارد و انرژی‌های نو مثل انرژی خورشیدی در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح آزمایشی  ساخت مدارس سبز در سه استان سیستان و بلوچستان ، زنجان و تهران اجرا شده است، گفت: در سال‌‌های آینده این طرح در کل کشور اجرا می‌شود و در گیلان نیز احداث اولین مدرسه سبز به زودی آغاز خواهد شد.

 

کلید واژه ها: نوسازی مدارس گیلان رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور


( ۱ )

نظر شما :