مدیرکل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی خبر داد:

ایمن‌سازی سیستم گرمایشی ۹۰۰ کلاس درس در استان

۱۸ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۵ کد : ۳۱۵۸ آذربایجان شرقی
مدیرکل نوسازی مدارس استان آذربایجان شرقی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان از ایمن‌سازی سیستم‌های گرمایشی مدارس استان و جمع‌آوری بخاری‌های نفتی خبر داد.
ایمن‌سازی سیستم گرمایشی ۹۰۰ کلاس درس در استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی، پیام صدقی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان ضمن ارائه گزارشی از روند بازسازی و مرمت مدارس مناطق زلزله‌زده، به برنامه سازمان نوسازی مدارس در ایمن‌سازی سیستم‌های گرمایشی مدارس اشاره کرد و گفت: حذف بخاری های نفتی در مدارس استان و جایگزینی آن با سیستم‌های استاندارد مانند سیستم گرمایشی مرکزی، پکیج، بخاری‌های گازی هوشمند و... انجام گرفته است.

مدیرکل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی یادآور شد: از‌ابتدای سال تحصیلی تاکنون ۹۰۰ کلاس در سطح استان ایمن سازی شده اند و ۱۰۰ کلاس هم در مرحله عقد قرارداد و آغاز عملیات اجرایی می باشد، که تا پایان آذرماه ایمن سازی آنها نیز به اتمام می رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی با‌ تشکر ازاقدامات صورت گرفته در‌ زمینه نوسازی و ایمن‌سازی مدارس گفت: مدارس قدیمی را می توان با هماهنگی شهرداری و اختصاص دادن زمین های دولتی بهینه و جایگزین کرده و به مدارس نو و ایمن تبدیل کنیم.

جواد رحمتی در این جلسه تاکید کرد: دانش آموزان در مدارس مهارت های اجتماعی و زندگی را یاد می گیرند بنابراین هر چه مدارس از لحاظ امکانات آموزشی و ایمنی وضعیت خوبی داشته باشند به طبع جامعه ای روبه پیشرفت خواهیم داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در ادامه جلسه با اشاره به زلزله مناطق میانه و سراب گفت: در اولین روز حادثه زلزله نظارت های دقیق توسط بازرسان فنی سازمان نوسازی مدارس به عمل آمد و خوشبختانه  مدارس آسیب جدی ندیده اند.

جعفر پاشایی اضافه کرد: مدارسی  که به صورت جزئی آسیب دیده بودند با همت و پشتکار مسئولین آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان و سایر دستگاه ها و با یاری خداوند متعال مرمت شده اند و تمامی مدارس برای ارائه خدمات آموزش برای دانش آموزان آماده هستند.

وی اظهار داشت: از تمام ظرفیت‌های قانونی آموزش و پرورش استان برای ایمن سازی مدارس نواحی و مناطق استفاده خواهیم کرد.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس آذربایجان شرقی


نظر شما :