با حضور مسئولان صورت گرفت؛

بهره‌برداری از مدرسه ۱۲ کلاسه «علی اصغر فانی»

هدف و چشم انداز بنیاد مصلی نژاد: تبدیل دانش به قدرت و نهادینه‌سازی در میان آینده سازان است
۲۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۸ کد : ۳۱۹۳ کردستان
مدرسه ۱۲ کلاسه به نام «علی اصغر فانی» به همت خیر مدرسه‌ساز عباس مصلی‌نژاد افتتاح و بهره‌برداری شد.
بهره‌برداری از مدرسه ۱۲ کلاسه «علی اصغر فانی»

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس کردستان، علی‌اصغر فانی وزیر اسبق آموزش و پرورش در آئین افتتاحیه دبستان 12 کلاسه خیرساز مصلی نژاد در سنندج بیان کرد: بنده سال 60  به طور داوطلبانه به کردستان آمدم و میهمان مردم خوب و قدرشناس این استان شدم. زمانی که در سال 60 آقای پرورش وزیر وقت آموزش و پرورش چهار پیشنهاد شامل پست‌های مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، آذربایجان غربی، بوشهر و مدیرکل آموزش عمومی در وزارت را به بنده گفتند، بنده هم استان کردستان را انتخاب کردم.

فانی افزود: بعد از گذشت چهار سال و زمانی که آقای اکرمی به عنوان وزیر آموزش و پرورش انتخاب شد، پیشهاد پست معاون آموزشی را به بنده داد و در بازگشت از کردستان یکی از معلمان سقز به من گفت از رفتن شما هم ناراحتیم و هم خوشحال و خوشحالی ما به دلیل رفتن شما به وزارت آموزش و پرورش است و ناراحتی ما هم بدان خاطر است که یک کردستانی از میان ما می‌رود؛ این جمله خیلی بنده را تحت تاثیر قرار داد و کردستان را وطن دوم خود می‌دانم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه از روند  پیشرفت فعالیت کار آموزش و پرورش در دوران خدمت خود گفت: سال 1360 که بنده به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش کردستان انتخاب شدم به استناد گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور، کردستان از لحاظ آموزشی جزو سه استان آخر کشور بود و زمانی که بنده پس از چهار سال خدمت در سال 64 در این منطقه به تهران بازگشتم کردستان جزو سه استان برتر کشور بود.

داشتن کلاس‌های مدرن نیاز مهمی است

در ادامه این مراسم عباس مصلی‌نژاد در آیین افتتاح این دبستان در ناحیه دو سنندج اظهار کرد: بنیاد فرهنگی مصلی نژاد سال ۷۵ اولین مدرسه خود را در کشور احداث کرد و چشم‌اندازش این بود که هیچ دانش‌آموز ایرانی بدون مدرسه نماند.

وی افزود: سال‌ها بعد، چشم‌انداز و هدف بنیاد از احداث مدرسه ارتقا پیدا کرد و هیچ دانش‌آموز ایرانی بدون کلاس‌ استاندارد نباشد چرا که دامنه مطالبات دانش‌آموزان گسترش پیدا کرده و داشتن کلاس‌های مدرن با امکانات جدید نیاز اصلی بود.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد یادآور شد: حدود ۱۰ سال پیش این چشم انداز به تربیت شهروند جهانی ارتقا یافت یعنی هر کدام از دانش‌آموزان ایران زمین باید به نحوی تربیت شوند که در هر بخش از این کره زمین فرود آیند قدرت ایجاد ارتباط و تعامل داشته باشند؛ یعنی دانش‌آموزان بتوانند حرف بزنند، تعامل برقرار کنند و با جمع ارتباط داشته باشند تا انسانی موفق شوند.

مصلی‌نژاد اضافه کرد: امروز بنیاد خیریه با یک چشم‌انداز و هدف بزرگ‌تر مدرسه‌سازی می‌کند و درصدد تبدیل دانش به قدرت و نهادینه‌سازی این مهم در میان آینده‌سازان این مرز و بوم است.

مصلی‌نژاد گفت: دانش مجموعه‌ای سه بخشی شامل علم، فلسفه و هنر بوده و علم جزئی از دانش است؛ این مجموعه کلی باید در تمام مقاطع تحصیلی در میان دانش‌آموزان و دانشجویان نهادینه شود به نحوی که بتوان از این مجموعه دانش، قدرت تولید کرد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی تاکید کرد: اگر دانش داشته و نتوانیم آن را به قدرت تبدیل کنیم با کسی که دانش ندارد هیچ تفاوتی نداشته و احداث تمام این فضاهای‌ آموزشی کاملا بیهوده خواهد بود.

وی ادامه داد: از هر دانشی که انسان کسب می کند باید بتواند قدرتی را تولید بکند و دانشی که قابلیت تبدیل به تولید را ندارد بی‌فایده است.

مصلی نژاد با بیان اینکه قدرت استراتژیک و نظامی از دل دانش بیرون می آید؛ گفت: اگر بخواهیم خودمان صاحب کالاهای استراتژیک بشویم و به خودکفایی در تولید کالاهای استراتژیک برسیم باید حتما دانش داشته باشیم.

وی با اشاره به عناصر زیرساخت قدرت گفت: با استفاده بهینه از دانش و تبدیل آن به قدرت می‌توانیم در تمام عرصه‌های جهانی و در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، دیپلماتیک، استراتژیک و ارتباطی قدرت خود را به جهانیان نشان دهیم.

همچنین احمدی مدیرکل نوسازی مدارس کردستان در این آئین اعلام کرد: این پروژه خیرساز از اول شهریور شروع به کار کرد و طی یک سال با تلاش شبانه روزی به اتمام رسید؛ دبستان دکتر فانی با 12 کلاس درس، دارای امکانات نمازخانه، سالن اجتماعات، 2 آزمایشگاه  با تجهیزات کامل، بوفه، سرویس بهداشتی است که در زیربنای 2200 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 200 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس کردستان مدرسه خیّرساز


نظر شما :