به همت خیرین مدرسه‌ساز صورت گرفت؛

آئین کلنگ‌زنی ۳ پروژه آموزشی در شهرستان تالش

۲۵ آذر ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۹ کد : ۳۲۵۹ گیلان
سه پروژه خیّرساز در شهرستان تالش با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان و رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان کلنگ زنی شد.
آئین کلنگ‌زنی ۳ پروژه آموزشی در شهرستان تالش

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس گیلان، دو پروژه خیّرساز در روستاهای دولبین و هوره‌ژیه شهرستان تالش با حضور علی دقیق مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان، سیدابوالقاسم میرمسعودی لنگرودی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ‌زنی شد.

گفتنی است؛ دبستان فضیلت روستای دولبین با زیربنای 58 مترمربع و با دو کلاس درس با هزینه‌ای بالغ بر 75 میلیون تومان به همت مجمع خیرین مدرسه‌ساز گیلان و دبستان سه کلاسه روستای هوره ژیه شهرستان تالش با زیربنای بالغ بر 78مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر 100میلیون تومان به همت خیّر نیک‌اندیش سید قاسم میر بهاری و با مشارکت و نظارت اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان احداث شد.

خیّرسازی که در گیلان به یاد پدرش مدرسه ساخت

همچنین آئین افتتاح دبستان براتعلی غنی‌زاده به همت خیّر نیک‌اندیش غنی‌زاده با یک کلاس‌درس و زیربنای 32 مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر 57 میلیون تومان به یاد پدر گرامی در روستای پرنه‌گو رزلون بخش مرکزی تالش احداث شده بود با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان،رئیس و مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان و خیر ارجمند غنی‌زاده و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان اظهار کرد: این خیر نیک‌اندیش با این اقدام خداپسندانه نام پدر مرحوم خود را تا ابد ماندگار کرد.

وی بیان اینکه توسعه فضاهای آموزشی نیازمند مشارکت خیّرین است، افزود: اگر خیّرین در توسعه زیرساخت‌ها و فضاهای آموزشی همت نمی‌کردند قطعا امروز ما مدارس چندنوبته در نقاط مختلف کشور داشتیم.

دقیق با اشاره به اینکه اقدام خداپسندانه خیرین درطول تاریخ به یادگار می ماند، اذعان کرد: خیرین با حرکت خداپسندانه و انسان دوستانه خود عملا به نهادینه ساختن فرهنگ مشارکت و نوع‌دوستی می‌پردازند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان در پایان تصریح کرد: سنت حسنه و مقدس مدرسه‌سازی از بارزترین نمونه‌های کارهای خداپسندانه است که خیّرین  نسبت به آن اهتمام ویژه دارند .

گفتنی است؛ 500 مترمربع زمین ساخت  این مدرسه را هم خیّر دیگری از اهالی همین روستا اهدا کرد.

کلید واژه ها: خیرین مدرسه‌ساز مدرسه خیّرساز نوسازی مدارس گیلان


نظر شما :