با حضور جمعی از مسئولان ستادی و استانی؛

۲۸ مدرسه کانکسی سیار جایگزین مدارس عشایری خراسان شمالی شد

۲۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۹ کد : ۳۲۷۷ خراسان شمالی
۲۸ مدرسه کانکسی با حضور مدیرکل دفتر آموزش عشایر، مدیران‌کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش خراسان شمالی و جمعی از مسولان استان گلستان تحویل عشایر خراسان شمالی در شهرستان مراوه‌تپه گلستان شد.
۲۸ مدرسه کانکسی سیار جایگزین مدارس عشایری خراسان شمالی شد

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل نوسازی مدارس خراسان شمالی، ۲۸ مدرسه کانکسی با حضور مدیرکل دفتر آموزش عشایر، مدیران‌کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان استان گلستان تحویل عشایر خراسان شمالی مستقر در مراوه‌تپه گلستان شد.

امین فلاح مدیرکل نوسازی مدارس خراسان شمالی در جریان تحویل این مدارس کانکسی با اشاره به چرخ‌دار بودن این کانکس‌ها، گفت: از این تعداد 21 کانکس تحویل دانش آموزان عشایری خراسان شمالی در منطقه مراوه تپه استان گلستان شد؛ مابقی کانکس‌ها نیز در مناطق مختلف سطح استان در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد..

فلاح ادامه داد: از آنجایی که دانش آموزان عشایری همیشه در حال کوچ به مناطق ییلاقی و قشلاقی هستند به منظور سهولت در انتقال و جابه‌جایی، این کانکس‌ها به صورت چرخ‌دار خریداری شده است.

وی با بیان اینکه جمعیت هر مدرسه عشایری معمولا هشت تا پانزده نفر است، اظهار‌کرد: ظرفیت این کانکس‌ها نیز تا پانزده نفر است.

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان شمالی تصریح کرد: در سیلی که ابتدای بهار امسال اتفاق افتاد به مدارس عشایری دانش آموزان خراسان شمالی که در منطقه مراوه‌تپه بود خسارت‌های فراوانی وارد شد، به طوری که غیرقابل استفاده بودند در نتیجه این کانکس‌ها جایگزین این مدارس شدند، ضمن اینکه تعدادی از مدارس نیز که آسیب‌های جزئی دیده بودند در دست تعمیر و بازسازی هستند.

وی میزان اعتبار هزینه شده برای این مدارس را 18 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در کنار هر کانکس یک سرویس بهداشتی نیز در نظر گرفته شده است که آن نیز قابلیت جابه‌جایی را دارد.

کلید واژه ها: مدارس عشایری مدارس کانکسی سیل نوسازی مدارس خراسان شمالی


نظر شما :