دکتر رخشانی‌مهر در گیلان:

اختصاص ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژهای نیمه‌تمام مشارکتی خیرین بی‌سابقه است

۱۲ دی ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۲ کد : ۳۴۳۴ اخبار برگزیده
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: اختصاص۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام مشارکتی خیرین در لایحه بودجه سال ۹۹ اقدامی بی‌سابقه است.
اختصاص ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژهای نیمه‌تمام مشارکتی خیرین بی‌سابقه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، دکتر مهراله رخشانی‌مهر که به منظور کلنگ‌زنی یک مجتمع آموزشی خیرساز به همراه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به گیلان سفر کرده است؛ در جمع اعضای هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان گیلان در رشت گفت:  اختصاص2 هزار و 700 میلیارد برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام مشارکتی خیرین در لایحه بودجه سال 99 اقدامی بی‌سابقه است.

وی افزود: اگر معادل این عدد را خیرین نیز مشارکت کنند، سقف مشارکت مجموع خیرین با دولت به پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان می رسد که می‌تواند در رفع مشکلات فضاهای آموزشی کشور بسیار موثر واقع شود.

وی با بیان اینکه در سال ۹۶ ردیف اعتبار خیرین مدرسه‌ساز ۲۰۰ میلیون تومان بود، اظهار کرد: تخصیص این اعتبار تا دی ماه همان سال صفر بود که با پیگیری‌های انجام شده در پایان سال ۹۶، توانستیم تخصیص را به ۱۰۰ درصد برسانیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خاطر‌نشان کرد: در سال ۹۷ ردیف اعتبار خیرین مدرسه‌ساز حدود ۴۶۵ میلیارد تومان با ۱۱۰ درصد تخصیص بود و در سال ۹۸، یک هزار میلیارد تومان دولت در پروژه‌های خیرساز برای خود اعتبار در نظر گرفت که کامل تخصیص داده شد.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده با رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز و ارتباط با دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توجه ویژه‌ای به برنامه‌های خیرساز شده است، اضافه کرد: مقرر شد در سال ۹۹ سهم دولت را در پروژه‌های خیرساز به دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برسانند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان داشت: دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای این ردیف پروژه های مشارکتی؛ خوب و بی‌سابقه است و اگر خیرین نیز به همین میزان مشارکت کنند، تحولی در پروژه های نیمه تمام خیرین اتفاق می افتد.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره موضوع انشعابات مربوط به پروژه‌های خیرساز بیان داشت: در پروژه‌های ملی هزینه انشعابات را از محل اعتبارات پروژه پرداخت می‌کنیم، اما در پروژه‌هایی که ۱۰۰ درصد توسط خیرین پرداخت می شود، نمی‌توانیم مبلغ مربوط به انشعابات را تامین کنیم، ضمن اینکه خیرین هم تمایلی به این کار ندارند، در این‌باره مصوبه‌ای ارائه شد تا پروژه خیرساز برای هزینه انشعاب آب، برق و.. معاف شوند که امیدواریم در صحن علنی مجلس شورای اسلامی نیز رای آورد.

رخشانی مهر با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار خیرین در توسعه فضاهای آموزشی در کشور،  ضمن قدردانی از آنان اظهار داشت: ۱۵ ماه مبارک رمضان همزمان با میلاد امام‌حسن مجتبی (ع) به نام روز ملی تکریم خیرین نامگذاری شده است.


( ۱ )

نظر شما :