به همت معاونت فنی و نظارت سازمان برگزار می‌شود؛

دومین گردهمایی آموزشی، تخصصی مدیریت سبز در فضاهای آموزشی

ویژه دبیران و کارشناسان معماری و تأسیسات برقی کمیته‌های راهبری مدیریت سبز ادارات کل نوسازی مدارس استان‌ها
۱۵ دی ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۶ کد : ۳۴۷۵ اخبار برگزیده
مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس کشور، از برگزاری دومین گردهمایی آموزشی، تخصصی «مدیریت سبز در فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی» ویژه دبیران و کارشناسان معماری و تأسیسات برقی کمیته‌های راهبری مدیریت سبز ادارات کل تابعه استان‌ها خبر داد.
دومین گردهمایی آموزشی، تخصصی مدیریت سبز در فضاهای آموزشی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، عماد مخدومی مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان گفت: دومین گردهمایی آموزشی، تخصصی «مدیریت سبز در فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی» ویژه دبیران و کارشناسان معماری و تأسیسات برقی کمیته‌های راهبری مدیریت سبز ادارات کل تابعه استان‌ها در روزهای 17 و 18 دی‌ماه برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقا دانش و مهارت کارشناسان فنی در راستای تحقق اهداف مدیریت سبز در مدارس کشور عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه مبحث مدیریت سبز یک موضوع جدید در ایران است، این دوره آموزشی تکمیل کننده  مطالب ارائه شده در دوره‌های قبلی است و همچنین مطالب و دستاوردهای نو در این خصوص ارائه می‌شود و تا زمان رسیدن به یک مفاهمه مشترک ادامه خواهد داشت.

مخدومی تصریح کرد: تدوین شاخص‌های طراحی و اجرای صحیح مدیریت سبز در فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی در مراحل پایانی است که پس از تأیید و نهایی شدن، دستورالعمل اجرایی آن به ادارات کل استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان ادامه داد: طراحی سیستم های فتوولتائیک، فرآیند طراحی و اجرای مدیریت سبز در مدارس، ارزیابی تجربیات جهانی ساختمان‌های سبز، رویکردهای جدید مطرح در زمینه رده‌بندی ساختمان‌های آموزشی از دیدگاه انرژی و ساختمان سبز، کیفیت محیط داخلی و آسایش صوتی در فضاهای آموزشی سبز، اصول طراحی و محاسبه سامانه‌های فعال خورشیدی، بهره‌گیری مناسب از نور روز و تامین آسایش بصری در مدارس بر اساس پهنه‌بندی اقلیمی ایران و بررسی اشکالات متداول در ارائه گزارشات برای تسریع و ارائه چارچوبی صحیح برای گزارشات و همچنین ارزیابی مدارس در حال طراحی؛ از مهم‌ترین موضوعاتی است که طی این دو روز با حضور اساتید دانشگاه و کارشناسان مورد بحث، بررسی و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه‌های تخصصی کارشناسان نیز در دو بخش صبح و عصر به طور مجزا ویژه کارشناسان معماری، برق و معاونین فنی ادارات کل استان‌ها برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها: مدیریت سبز فضاهای آموزشی مدیریت سبز، مسئولیت اجتماعی،محیط زیست دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس


نظر شما :